داخلی صفحه ایلام خبر
 
درنکوداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی عنوان شد
دستگاه قضا برای تحقق عدالت واقعی بیشتر تلاش کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
مراسم بزرگداشت شهدای 7 تیر امروز در مسجد جامع شهر ایلام از طرف شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان برگزار شد.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسنا منطقه ایلام «محمد رزم» در مراسم شهدای هفت تیر استان اظهار کرد: شهید بهشتی معمار، بزرگ دستگاه قضایی کشور است.
  وی، بابیان اینکه در هفتم تیرماه ددمنشان جهان خوار بار دیگر از پشت بر سینه مردان خدا، خنجر زدند، ابراز کرد: کینه و نفاق منافقان کوردل، از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ادامه دارد و 17 هزار شهید ترور مدعای این نفاق و کینه دشمنان به‌نظام اسلامی است. 
  رئیس‌کل دادگستری استان ایلام، بیان کرد: منافقین کوردل توطئه‌ها و طراحی‌های مختلف بر ضد نظام اسلامی کردند که کار نظام اسلامی را یکسره تمام کنند، اما غافل از اینکه این نظام اسلامی در دل‌وجان و اعماق وجود مردم رسوخ کرده و برخاسته از ندای الله‌اکبر ملت ایران اسلامی است. 
  رزم، با اشاره به اینکه شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس درخت انقلاب اسلامی را آبیاری و تنومند کردند، گفت: خون شهدا در رگ‌های انقلاب اسلامی جاری است و این خون شهداست که از انقلاب اسلامی حفاظت و صیانت می‌کند و امروز باید به اینکه که رهبر معظم انقلاب اشاره فرمودند که جای شهید و جلاد عوض نشود توجه کنیم. 
وی، بابیان اینکه دهه شصت دهه اول پیروزی انقلاب اسلامی یک دهه سرنوشت‌ساز در تاریخ انقلاب است، ابراز کرد: در این دهه نظام اسلامی موردتهاجم نظامی قرار گرفت، خشن‌ترین اقدامات تروریستی بر ضد ملت ایران صورت گرفت اما یک دهه با افتخارات بزرگ ملت ایران اسلامی و مبارزه با تجزیه‌طلبی در کشور بود که با ایثارگری جوانان بر دشمن پیروز شوند. 
  رئیس‌کل دادگستری استان ایلام، در ادامه با تشریح زندگی‌نامه و خدمات مهم دکتر شهید بهشتی به‌نظام اسلامی در طول حیات خود، یادآور شد: شهید بهشتی در حقیقت شهید راه عدالت و اجرای حدود الهی است، ایشان لایحه قصاص در برگرفته از فقه دینی و اسلامی مطرح کردند و منافقین کوردل نیز ایشان را مورد هجمه قراردادند. 
  رزم ، خاطرنشان کرد: منافقین کوردل درواقع گروهک کوچک معاند نظام اسلامی هستند که با این عملیات می‌خواستند مسئولان را بترسانند اما نتیجه عکس گرفتند و با حضور مردم درصحنه‌های مختلف و اتحاد و همبستگی بیشتر، راه نظام اسلامی و انقلاب همچنان ادامه پیدا کرد. 
وی، در ادامه با اشاره به اجرای عملیات لیالی قدر توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: در این عملیات که درواقع حمله به قلب رژیم سفاک و کودک کش اسرائیل و آمریکای جهان خوار و حامیان تروریست‌ها صورت گرفت، 170 نفر از این گروهک داعشی کشته شدند. 
رزم، یادآور شد: امروز دادگستری استان و دادسراها عمومی و انقلاب استان یک‌قدم جلوتر و در کنار نیروهای خدوم نظامی و انتظامی قرار دارند و در جهت تکریم ارباب‌رجوع و حفظ حقوق شهروندی کرامت انسانی در راستای برقراری امنیت پایدار در جامعه اسلامی در استان ایلام نقش مهمی دارند. 
رئیس‌کل دادگستری استان ایلام، بیان کرد: این دادگستری در مبارزه با جرائم و مبارزه با مفاسد اقتصادی، اداری، اخلاقی و اجتماعی تمام توان تلاش و توان خود را به کار گرفته است، قضات امین مردم هستند و در این راستا در خصوص مقابله با اراذل‌واوباش تلاش‌های خوبی صورت گرفته و احکامی زیادی در این راستا صادرشده است. 
رزم با اشاره به اینکه منافقانی که شهید مطهری و دیگر شخصیت‌های نظام را ترور کردند امروز با گروهک خبیث داعش برای نا امن کردن ایران اسلامی همکاری می‌کنند، تصریح کرد: ملت ایران از هیچ‌چیزی نمی‌هراسد و با صدای "الله اکبر" در حال حرکت به عدالت امام زمام (ع)، است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا ایلام، حجت‌الاسلام دکتر «مهدی اکبر نژاد»عضو هیئت علمی دانشگاه ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: 17 هزار شهید ترور نشان‌دهنده اوج مظلومیت نظام اسلامی و ملت ایرانی اسلامی را ثابت می‌کند. 
وی، بابیان اینکه بیش از 17 هزار نفر از مردم ایران اسلامی به جرم اینکه دل درگرو نظام اسلامی داشتند به دست منافقین کوردل ترور شدند، افزود: همان کسانی که دم از حقوق بشر می‌زنند، در برابر این جنایت‌ها سکوت کردند و به‌به و چه چه کردند و از آنان حمایت کردند. 
اکبر نژاد، بابیان اینکه این‌ها امروز، مدعی پرچم‌داری مبارزه با تروریسم در جهان هستند، افزود: شماها آن روزها حاضر نبودید یک جمله در محکومیت این ترورهای خشن ابراز کنید، امروز یکی از طنزهای دنیا همین است که فضای سنگین رسانه‌ای در دنیا حاکم است که نمی‌گذارند مردم دنیا از حقایق آگاه باشند، چون خودشان عامل جنایت و ترورها هستند. 
وی، یادآور شد: امید است روزی برسد که تمام مردم دنیا حقایق و واقعیات موجود در دنیا را بشناسند و مدعیان دروغین حقوق بشر را که فریبکارانه می‌خواهند سکان جهان را در دست بگیرند، پس بزنند و عدل و داد در جهان حکم‌فرما شود. 
اکبرنژاد، گفت: هدف همه انبیاء الهی در جهان برای برپایی قسط و عدالت بوده است و درواقع هدف از تشکیل حکومت اسلامی رسیدن به عدالت است، یکی از زمینه‌های برقراری این عدل و داد، تلاش‌های دستگاه قضایی است که برای رسیدن به احقاق حقوق کامل مردم و کم کردن زمینه جرم در جامعه باید به دو نکته توجه داشت. 
وی، با اشاره به اینکه تلاش‌ها و کارهای زیادی در دستگاه قضایی انجام‌شده است، بیان کرد: بسترسازی برای از بین بردن زمینه‌های جرم و بزهکاری با همکاری همه دستگاه‌های متولی و فرهنگی ازجمله برنامه‌هایی است که باید در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد که زمینه‌های ارتکاب به جرم در جامعه به حداقل برسد. 
این استاد دانشگاه‌های استان، بیان کرد: بر اساس آمار ارائه‌شده 11 میلیون نفر جوان در سن ازدواج در کشور وجود دارد که برخی نیز از سن ازدواج گذشته‌اند و این امر یک چالش جدی است که باید موردتوجه همه مسئولان متولی و فرهنگی کشور قرار گیرد و این آمارها خیلی هشداردهنده است و امروز با چالش‌های جدی به‌ویژه در موضوع خانواده و طلاق روبرو هستیم. 
وی، بابیان اینکه بیکاری ریشه بسیاری از جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی است، گفت: بسترسازی برای کاهش زمینه‌های جرم یکی از وظایفی است که بسیج همه دستگاه‌ها و نیروهای خدوم نظام اسلامی را می‌طلبد و باید در این عرصه به همه طور جدی وارد شد. 
  اکبر نژاد، بابیان اینکه آگاهی بخشی به مردم و کمک به اطلاع‌رسانی به مردم در راستای آشنایی با حقوق خود نقش مهمی در تحقق عدالت دارد، خاطرنشان کرد: برای اجرای عدالت و برای رسیدن به نقطه‌های مطلوب از کمک همه آحاد مردم و بخش‌ها باید کمک گرفته و همه شخصیت‌ها و اقشار مختلف مردم در این زمینه حضورداشته باشند و اگر زمینه حضور مردم فراهم شود همه امور به نقطه مطلوب خواهد رسید.

 
کد مطلب: 209348