داخلی صفحه مازندران خبر
 
یادواره شهدای کشکک و شهید کریمی در بخش کجور نور برگزار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۶
یادواره شهید حجت الاسلام عمادالدین کریمی نخستین نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی و هفت شهید والامقام دیگر روز پنجشنبه در مسجد امام جعفر صادق (ع) روستای کشکک کجور برگزار شد
یادواره شهدای کشکک و شهید کریمی در بخش کجور نور برگزار شد
 
به گزارش ايثار به نقل از خبرگزاري ایرنا مازندران ، نماینده ولی فقیه در استان مازندران در این مراسم معنوی گفت : گذشته چراغ راه آینده است مازندران دیار علویان است از همان ابتدا نیاکان ما انتخاب احسن داشتند و نقطه آغاز تشیع در این منطقه از بلاد کجور بوده است.
آیت الله نورالله طبرسی افزود : افتخار این منطقه این است که علاوه بر آغاز تشیع ، مردان بزرگی که افتخار افرین بودند در این منطقه می زیستند.
وی خاطر نشان کرد : شهید عمادالدین کریمی شخصیتی برجسته ، متدین و فاضل بود که در این منطقه می زیست و باعث افتخار مردم این دیار است.
طبرسی خاطر نشان کرد : شهدا آزادانه و شجاعانه علاوه بر مبارزه با ظلم و ستمگر در راه ولایت و دین اسلام جانفشانی کردند.
وی گفت : پیام شهدا این است که ما نمی گذاریم رهبر ما تنها بماند و غدیر و عاشورا تکرار شود.
امام جمعه ساری با اشاره به شرایط منطقه ای گفت : در حال حاضر حفظ وحدت یکی از مسائل مهم کشور است و همه ما خصوصا ملت و دولت باید با وحدت حول محور رهبری انقلاب اسلامی در برابر بیگانیگان ایستادگی کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران همچنین یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و تمامی شهدای دفاع مقدس را گرامیداشت .
شهید عماد الدین کریمی در قریه کشکک بخش کجور از توابع شهرستان نوشهر به دنیا آمد . وی نقش مهمی در مبارزات سیاسی داشته و چندین بار به دلیل سخنرانی هایی علیه رزیم ستمشاهی در مجامع مختلف توسط ساواک به ایشان تذکر داده شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در جریان انتخابات به عنوان نماینده مردم نوشهر و چالوس به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
وی سرانجام در هفتم تیر سال 60 در جریان بمبگذاری منافقین کوردل دردفتر حزب جمهوری اسلامی در کنار شهید دکتر بهشتی و یارانش به شهادت رسید.
انتهاي پيام/
 
کد مطلب: 209457
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...