داخلی صفحه گیلان خبر
 
فرماندار رودسر خبر داد:
احداث یادمان اولین استاندار شهید کشور در رودسر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
 
"جانبازی" از احداث یادمان شهید انصاری، اولین استاندار شهید کشور خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
به گزارش ایثار گیلان و نقل از خبرگزاری ایکنا،امیر جانبازی فرماندار شهرستان رودسر ، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد شهید انصاری، اظهار کرد: شهید انصاری، اولین  استاندار شهید در سطح کشور و افتخار ایران، نظام و همه ملت است.
وی با اشاره به ضرورت حضور گسترده مردم در مراسم سالگرد این شهید بزرگوار، افزود: مطمئنا همه مردم و مسئولین در این مراسم که ۱۵ تیرماه سال جاری در گلزار شهدای شهر رودسر برگزار می شود حضور گسترده خواهند داشت و بار دیگر یاد و نام این شهید بزرگوار در اذهان زنده خواهد شد.
جانبازی همچنین از احداث یادمان شهید انصاری خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه در رودسر به زودی در دستور کار قرار خواهد گرفت.
طرح اولیه این یادمان در بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان طراحی خواهد شد و پس از تصویب در شورای برنامه‌ریزی شهرستان رودسر در سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود. علاوه بر ساخت یادمان شهید انصاری، ایجاد مرکز فرهنگی در محل گلزار شهدای شهرستان رودسر نیز در دستور کار قرار دارد.
شهید مهندس علی انصاری در خردادماه سال ۱۳۲۳ در خانواده‌ای مذهبی، معتقد و متدین در شهرستان رودسر متولد شد.
وی در سال ۵۷ در حالیکه کارهای رساله دکترای خود را در کشور آمریکا انجام می‌داد به ایران بازگشت و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ابتدا به معاونت استانداری خراسان و سپس سمت استانداری گیلان منصوب شد و در کنار آن عضو هیات علمی دانشگاه گیلان و پست دانشگاه فنی گیلان را هم بر عهده گرفت .
شهید مهندس علی انصاری در تاریخ ۱۵ تیرماه سال ۶۰ در ساعت ۷ بامداد خونین در چهارمین روز ماه مبارک رمضان در خیابان لاکانی رشت مورد هجوم ناجوانمردانه منافقان قرار گرفت و به مقام عالی شهادت دست یافت.
فرماندار رودسر با اشاره به احساس تکلیف، تعهد و مسئولیت پذیری همه اقشار جامعه نسبت به شهدا، خاطرنشان کرد: همه باید در اجرای این تکلیف به گونه ای عمل کنیم تا شرمنده شهدا نباشیم.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 209769