مديركل بنياد سهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمدعنوان کرد:
ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با مشارکت مردمی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۵
سيد منصور موسوي با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با مشارکت مردمی انجام دهد گفت: بنیاد دارای منابع مناسبی در حوزه ایثار و شهادت است و باید آن را عرضه و با مشارکت مردم در جامعه ترویج دهد.
 
به گزارش خبرنگار ايثار از ياسوج ، سيد منصور موسوي مديركل بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد عصر امروز در ياسوج  با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران متولی اصلی حوزه ایثار و شهادت است، افزود: وظایفی برای بنیاد تعریف می‌شود که نیازهای بیشتری نسبت به داشته‌هادارد تا براساس آن بتوانيم حرکت بزرگي رادر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محقق کنیم.
وی افزود: به مشارکت گرفتن مردم در تمامی حوزه ها و قطع کردن دخالت های غیر مفید دولتی در فعالیت‌هایی که مردم می‌توانند انجام دهند از سیاست‌های دولت تدبیر و امید است و چنانچه این سیاست  محقق شود شاهد حرکات موفق تر و موثرتر خواهیم بود چرا که حرف‌ها اگر دستوری شوند مقاومت ایجاد می‌کنند ولی اگر مردمی باشند موثرتر خواهند بود.
مديركل بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران باید ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را با مشارکت مردمی انجام دهد گفت: بنیاد دارای منابع مناسبی در حوزه ایثار و شهادت است و باید آن را عرضه و با مشارکت مردم در جامعه ترویج دهد.
وی  در ادامه  گفت: باید از استفاده ابزاری از شهدا پرهیز شود و همین دلیل اصرار  وتلاش ما  بر غیر سیاسی شدن حوزه ایثار و شهادت در بنیاد است.
وی با اشاره به اینکه ادارات بنیاد  شهرستان ها داده‌های ارزشمند در حوزه ایثار و شهادت را در اختیار دارد گفت: یکی از وظایف اصلی  بنیاد این است که برای این داده‌های ارزشمند برنامه‌ریزی کند تا نتایج خوبی در عرصه ایثار و شهادت ظهور یابد.
وي والدین شهدا به عنوان سرمایه‌های این حوزه کم کم به سوی فرزندان خود پر می‌کشند و ما باید از آن‌ها بهره‌مند شویم.
موسوي  با اشاره به ضرورت ابتکار بر اساس تحولات موجود گفت: این تحولات به ما ایده می‌دهند، همانطور که وقتی به سمت شبکه‌های مردمی می‌رویم، جهش در حوزه ترويج فرهنگ ايثار وشهادت  محقق می‌شود.
پايان پيام
کد مطلب: 209960