داخلی صفحه لرستان خبر
 
فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد:
یادواره های شهدا نمونه عملی "آتش به اختیار "است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
فرمانده سپاه ناحیه خرم آبادگفت: تلاش و همت بسیجیان ما در برپایی مراسماتی همچون یادواره های شهدا و در ضمن آن ترویج و تبلیغ فرهنگ شهادت، نمونه عملی و میدانی آتش به اختیار است
سرهنگ ماشااله بازگیر
 
سرهنگ ماشااله بازگیر
به گزارش "ایثار لرستان" به نقل از خبر افلاک سرهنگ پاسدار ماشااله بازگیر، فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد در حاشیه جلسه ستادبزرگداشت یادواره شهدای مرصاد و۱۶۰شهیدمحله پشت بازار خرم آباد گفت: این محله از مناطق قدیمی شهر خرم آباد بوده که ۱۶۰ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی نموده است.
وی با بیان نقش خطیر رزمندگان لرستانی در گردان های اطلاعات عملیات خاطرنشان کرد: جوانان شجاع محله پشت بازار به عنوان نیروهای اطلاعات،عملیات درگردان اخلاص کار شناسایی ورصد تحرکات دشمن که در اکثر محورها موردتأیید فرماندهان زمان جنگ بود را برعهده داشتند.
 سرهنگ بازگیر با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گفت:در پس این یادواره ها،تألیف کتاب هاو ساخت یادمان های شهدا نهادینه شدن فرهنگ و روحیه ی شهادت طلبی در میان نسل امروز و آینده نهفته است.
 فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد با معرفی بسیجیان به عنوان فعالان عرصه ی فرهنگی خاطرنشان کرد: بسیجیان این محله به جهت برپایی هر چه بهتر یادواره و نصب تصاویر شهدا در سطح محله به صورت خودجوش زندگی نامه و تصاویر ۱۶۰شهید منطقه پشت بازار را جمع آوری کرده اند.
 وی ضمن تشکر از تلاش شبانه روز بسیجیان در این راستا اظهار داشت: تلاش و همت بسیجیان ما در برپایی مراسماتی همچون یادواره های شهدا و در ضمن آن ترویج و تبلیغ فرهنگ شهادت یک نمونه عملی و میدانی از مفاهیم آتش به اختیار است.
 فرمانده ناحیه مقاومت بسیج خرم آباد بیان کرد: بزرگداشت شهدای محله پشت بازار با همکاری ادارات ، شهرداری، بنیاد شهید،پتروشیمی و اهتمام جوانان بسیجی محله، همزمان با سالروزعملیات مرصاد برگزار می شود.
 وی با اشاره به رونمایی کتاب و یادمان ۱۶۰‌شهید محله پشت بازار در سالروز عملیات مرصاد خاطرنشان کرد: درتعاملی که با شهرداری انجام گرفته است مقررشده که تصاویرشهدا تا قبل ازمراسم در سطح محله نصب شود.
 
سرهنگ بازگیر گفت: کتاب خاطرات و زندگی نامه ی ۱۶۰شهید این محله به همت برادر جانباز "مصطفی ساکی" و "سیاو ش عزیزی" همزمان با مراسم بزرگداشت شهدا رونمایی می شود.
کد مطلب: 210107
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور