داخلی صفحه کردستان خبر
 
یاد و خاطره سردارشهید نصرالهی و شهدای گمنام برگزارشد
همه ما موظفیم برای تداوم راه شهدا تلاش کنیم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
همه ما موظفیم  برای تداوم  راه شهدا تلاش کنیم
 
به گزارش ایثار سرهنگ یعقوب صفاری فرمانده سپاه در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید نصرالهی و شهدای غریب و گمنام سیران بند اظهار داشت: امنیت و آرامش امروز مردم ایران مرهون خون شهداست و اگر  امروز ما در امنیت و آرامش به زندگی روزمره خود می پردازیم به برکت خون های پاک این عزیزان بدست آمده است و شهدا به ما نیازی ندارند و این ما هستیم که نیازمند شهدا هستیم.

وی در ادامه به بیان اقدامات سپاه بانه در حوزه ساماندهی یادمان های دفاع مقدس شهرستان بانه در منطقه بوالحسن و سیران بند پرداخت و اظهار داشت: امسال با پی گیری های سپاه بانه و با مشارکت سایر ارگان های دولتی در این دو یادمان اقدامات مناسبی در بحث زیر ساخت ها و مسائل فرهنگی صورت گرفته است.

فرمانده سپاه بانه همچنین با اشاره به آغاز دور دوم سفرهای زیارتی کاروان های راهیان نور به استان کردستان با محوریت شهرستان بانه افزود: امسال با توجه به تمهیداتی که در ستاد راهیان نور شهرستان بانه در  حوزه اسکان زائران راهیان نور اندیشیدیم، ظرفیت اسکان شبانه بیش از یک هزار زائر در این شهرستان فراهم شده است.

در ادامه این مراسم، سردار رجبی فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان و همچنین فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر نیز، شهداء را مجاهدان راه خدا عنوان کرد و افزود:شهداء افرادی بودند که برای تحقق شعائر اسلامی و برای پاسداری از دین خدا مجاهدت کردند.

وی حضور گسترده مردم بانه در یادواره شهید نصرالهی و شهدای غریب سیران بند بانه را حاکی از عشق و علاقه مردم این شهر به شهداء بویژه شهید نصرالهی عنوان کرد و گفت: مردم یاری، مردم دوستی و تلاش خستگی ناپذیز برای محرومیت زدایی از ویژگی های بارز این شهد بزرگوار بود که او را برای همیشه در قلب مردم بانه ماندگار  کرد.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان، امنیت و آرامش امروزی کشور را مرهون مجاهدت و ایثارگری شهدا دانست و خاطرنشان کرد، همه ما موظفیم  برای تداوم  راه شهدا تلاش کنیم .

وی امنیت استان کردستان را یک امنیت پایدار مردمی برشمرد و گفت:ما بعنوان ادامه دهندگان راه شهداء هرگز اجازه نخواهیم داد که این امنیت پایدار مردمی که به قیمت ریخته شدن خون صدها هزار جوان به ثمر نشسته خدشه ای وارد شود.
 
کد مطلب: 210200