احکام مربوط به ایثارگران در قانون برنامه ششم اجرایی می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به طی مراحل قانونی ابلاغ برنامه ششم توسعه از اجرایی شدن احکام مربوط به ایثارگران در برنامه ششم توسعه خبر داد.
احکام مربوط به ایثارگران در قانون برنامه ششم اجرایی می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در نشست شورای معاونین و مدیران بنیاد با اشاره به طی مراحل قانونی ابلاغ برنامه ششم توسعه گفت: احکام مربوط به ایثارگران در قانون برنامه ششم اجرایی می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه همزمان با شروع روند اجرای قانون برنامه ششم توسعه، اصلاحات جدید قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران نیز در حال انجام است، گفت: معاونت حقوقی و امور مجلس بنیاد با همکاری معاونت‌های تخصصی بنیاد نسبت به تدوین بخشی از آیین نامه‌های مورد نیاز در قالب دبیرخانه شورای اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اقدام کرده و مواردی نیز در دست اقدام است.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با بیان اینکه برخی از احکام برنامه ششم توسعه نیازمند هماهنگی و برنامه‌ریزی با سایر دستگاه‌های اجرایی است گفت: بخشی از این احکام نظیر سهمیه 5 درصدی آزمون سراسری مربوط به جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنها با هماهنگی سازمان سنجش و آموزش کشور در حال اجرا است و بخشی نیز نیازمند تهیه و تصویب آیین نامه اجرایی است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: آیین نامه اعطای نشان ملی ایثار مربوط به بند ج ماده 86 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه تدوین شده و به زودی برای هیئت محترم دولت ارسال می‌شود.
وی گفت: طی سال‌های گذشته مجموعاً 937 نفر از خانواده‌های شهدا و جانبازان بر اساس مصوبه هیئت وزیران نشان ملی ایثار را دریافت کرده‌اند اما در قانون برنامه ششم بنیاد مکلف شده است نسبت به اعطای نشان ملی ایثار، به والدین شهیدی که دارای حداقل سه شهید یا دو شهید و یک جانباز 50 درصد و یا دارای یک شهید و دو جانباز 50 درصد یا بالاتر می‌باشند اقدام کند.
معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه اعتبارات بخشی از احکام قانون برنامه ششم و نیز الحاقات قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در قانون بودجه سال 1396 پیش بینی نشده است گفت: به زودی پیشنهادات اجرایی و مالی مربوط به قانون برنامه ششم توسعه برای دولت و مجلس شورای اسلامی ارسال می‌شود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 210590
 


 
 
سرو سرافراز
 

یادداشت: محمود عرب فرد