برگزاری نخستین دوره مقابله با فرسودگی شغلی مددکاران بنیاد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۵
نخستین دوره تربیت مربی برای مقابله با فرسودگی شغلی مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران کار خود را آغاز کرد.
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین محمدحسن کاویانی راد مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه‌شنبه 20 تیرماه در افتتاحیه «نخستین دوره تربیت مربی برای مقابله با فرسودگی شغلی مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران» که در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد، یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های بشری را «منابع انسانی» عنوان کرد و گفت: نیروی انسانی در واقع سرمایه‌ای است که باید از سایر سرمایه‌ها بهره ببرد.
وی افزود: این سرمایه نیاز به حفاظت و توسعه دارد تا روز به روز ارزش بیشتری کسب کند و برای این کار باید در زندگی بر مبنای دانش پیش رفت. این دانش باید کاربردی باشد و با مهارت همراه شود. در کنار آن تعهد و انگیزه از فاکتورهای مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند.
مدیرکل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران سلامتی را از نکات مهمی دانست که باید در خصوص سرمایه‌های انسانی مد نظر داشت و گفت: فقدان هریک از شرایط و منابع یادشده باعث فرسایش شغلی می‌شود. در مشاغل یاورانه ای مانند مددکاری این موضوع اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا مددکاران در معرض این فرسودگی شغلی قرار دارند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاویانی راد افزود: در همین راستا اداره کل مددکاری و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با همکاری وزارت امور خارجه، هلال‌احمر و صلیب سرخ «نخستین دوره تربیت مربی برای مقابله با فرسودگی شغلی مددکاران و مشاوران بنیاد شهید و امور ایثارگران» را تدارک دیده شده است. در این دوره آموزش‌های فشرده‌ای را به همکاران توانمند مددکاری ارائه می‌دهیم تا این عزیزان به توانایی‌های مناسبی دست یابند و این توانایی‌ها را به 800 مددکار بنیاد در سراسر کشور انتقال دهند.
وی در پایان گفت: امیدواریم این تجربه مشترک اولیه منتهی به برنامه‌های بزرگ‌تری در آینده شود. ما باید ضمن اینکه از تجربیات بین‌المللی استفاده می‌کنیم، تجربیات خودمان را از 37 سال حضور در کنار آسیب دیدگان جنگ به همه جهان انتقال دهیم.
مارک آکرمن معاون نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ایران نیز در این همایش با بیان اینکه صلیب سرخ در دوران جنگ در کنار ایران بود، افزود: ما امروز نیز علاقه‌مندیم در کنار بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان هلال‌احمر در زمینه‌های بشردوستانه مربوط به این جنگ فعالیت کنیم. صلیب سرخ از شروع همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار خوشحال است.
وی افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه رسیدگی به آسیب دیدگان جنگی پیش‌قدم است و در کنار آن نسبت به حفظ سلامت روانی همکاران خود حساسیت به خرج می‌دهد. ما نسبت به آشنایی و استفاده از تجربیات بنیاد شهید و امور ایثارگران مشتاقیم.
لیلی خالقی مدیرکل تشریفات و امور بین‌الملل جمعیت هلال‌احمر نیز در این جلسه گفت: ایران از نظر جغرافیایی در منطقه‌ای پر چالش قرار دارد که لزوم رسیدگی به آسیب‌های پس از حوادث را تشدید می‌کند. مددکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با افرادی کار می‌کنند که عزیزان خود را برای حفظ کیان کشور از دست داده‌اند و کار آن‌ها نیز نوعی ایثارگری است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 210633