نمایش «هفت روز از تیر شصت» بازتاب گوشه‌ای از پیچیدگی‌های واقعه هفتم تیر است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۳
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه حادثه هفتم تیر یکی از فرازهای حساس، بزرگ و غم‌بار دهه شصت است گفت: کارشناسان و افراد مطلع تأیید می‌کنند که وقایع رخ داده با کلیات نمایش «هفت روز از تیر شصت» منطبق است.
نمایش «هفت روز از تیر شصت» بازتاب گوشه‌ای از پیچیدگی‌های واقعه هفتم تیر است
 
به گزارش «ایثار»، تئاتر مستند «هفت روز از تیر شصت» سه‌شنبه 20 تیرماه ساعت 20:30 در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر با حضور سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام مؤذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، حسینعلی بیات مدیرکل هنری بنیاد، فرزند ارشد شهید بهشتی، لوریس چکناواریان رهبر ارکستر و جمعی از هنرمندان کشورمان اجرا شد.
سردار محسن انصاری پس از پایان نمایش این تئاتر با بین اینکه حادثه هفتم تیر یکی از فرازهای حساس، بزرگ و غم بار دهه شصت است گفت: واقعه هفتم تیر پیچیدگی‌های بسیار زیادی دارد که این نمایش بازتاب گوشه‌ای از این فاجعه بزرگ بود و قطعاً قادر نیستیم همه زوایای پنهان ا ین فاجعه را به روی صحنه بیاوریم ولی کارشناسان و کسانی که مطلع هستند تأیید می‌کنند که این نمایش منطبق با گوشه‌ای از جنایت هفتم تیر منافقین است.
وی با اشاره به اینکه معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد این نمایش را بر اساس توصیه رهبر معظم انقلاب در سال گذشته که فرمودند پس از گذشت چهار دهه از واقعه هفتم تیر هنوز اقدام اساسی و نمایشی عمده جهت ثبت در تاریخ و آشنایی نسل‌های آینده در مورد حادثه هفتم تیر انجام نشده است تصریح کرد: این نمایش محصول مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران و مجموعه تئاتر شهر بود و از سوی دیگر در مورد حادثه هفتم تیر فیلم‌نامه‌ای در دست تهیه است که به زودی مرحله اصلی تولید آن آغاز خواهد شد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ابعاد فاجعه هفتم تیر افزود: به واقع در مورد فاجعه هفتم تیر باید کارهای بیشتری صورت گیرد و امیدواریم روند تولید محصولات فرهنگی برای شناخت هر چه بیشتر این فاجعه و زوایا و عبرت‌های آن تسریع شود و به حوادث دیگر دهه شصت مانند هشتم شهریور، سی خرداد و ..... نیز پرداخته شود زیرا در آن دوران اگر رهبری امام خمینی (ره) و حضور مردم در صحنه نبود این وقایع می‌توانست ضربات اساسی بر پیکر انقلاب وارد نماید ولی خوشبختانه انقلاب اسلامی ایران پس از چهار دهه ماندگار شده و ان‌شاءالله تا ظهور حضرت منجی (عج) نیز ادامه پیدا خواهد کرد.
گفتنی است، تئاتر مستند هفت روز از تیر شصت به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و به نویسندگی و کارگردانی کامران شهلایی و محمد لارتی تولید شده که روایتی کاملاً مستند و متفاوت از بحرانی‌ترین و ناامن‌ترین و تعیین‌کننده‌ترین روزهای تاریخ معاصر ایران در دهه است.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 210768