داخلی صفحه خوزستان خبر
 
تشکیل جلسه شورای مشورتی ایثارگران خوزستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴
جلسه شورای مشورتی ایثارگران خوزستان برگزار شد.
تشکیل جلسه شورای مشورتی ایثارگران خوزستان
 
جلسه شورای مشورتی ایثارگران خوزستان برگزار شد.
در این نشست که روز چهارشنبه 21 تیرماه جاری در محل دفتر استاندار خوزستان برگزار شد،  مهندس ذراتی مشاور استاندار در امور ایثارگران ضمن معرفی اعضاء ، سیاستها و اهداف شورای مشورتی ایثارگران را بیان کرد
وی با اشاره به مسائل قضایی و دعاوی حقوقی خانواده های شاهد و ایثارگران ضرورت اتخاذ راهکاری برای تسهیل در رسیدگی به این قبیل موارد را طرح و ایجاد شعبه ای ویژه ایثارگران را مهم عنوان کرد.
وی همچنین ضمن طرح موضوع والدین شهدایی که به رحمت ایزدی پیوسته و دارای فرزند مونث بدون سرپرست بوده و بعلت قطع حقوق بنیاد دچار مشکل میشوند تقاضای پیگیری و حل مشکل را نمود.
در ادامه مهندس فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان ضمن قدردانی از حضور اعضاء شورای مشورتی ایثارگران، بویژه مهندس حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استاندار، از همکاری و همراهی بی وقفه دکتر شریعتی استاندارخوزستان در برنامه های مرتبط با ایثارگران، تشییع و یادبود شهیدان و دیدار از خانواده این عزیزان بویژه دیدار اخیر ایشان در برنامه دیدار با خانواده شهدای اقلیت مذهبی صابئین مندابی تقدیر نمود.
همچنین آقای مهندس حسن زاده معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی خوزستان و نماینده فرزندان شاهد در شورای مشورتی ایثارگران، ضمن اشاره به فعالیتهای بنیاد شهید و سایر نهادها و دستگاههای فرهنگی، به برخی فضاسازیها و تضادهای موجود در جامعه بویژه در فضای سیاسی اشاره و خواستار حمایت از ایثارگران بعنوان نماد وحدت و همدلی در جامعه شده و پرداختن به این مهم را موجب پیشگیری از سوء استفاده فرصت طلبان عنوان کرد.
در ادامه این جلسه خانم آلبوکرد نماینده همسران شاهد نیز با اشاره به ضرورت اعتقاد به خدمتگزاری جامعه نسبت به ایثارگران ، مواردی شامل مسائل حقوقی ، اشتغال، اندک بودن وام مسکن خانواده های شاهد و ایثارگر در برابر قیمت بالای مسکن، مشکل جانبازان زیر 25درصد ناتوان، دارای شرایط حاد و کم بنیه در عدم بهره مندی از حقوق حالت اشتغال، خانواده های ایثارگر کم بضاعتی که تا کنون بعلت تنگناهای مادی موفق به زیارت بارگاه حضرت امام رضا علیه السلام نشده اند و لزوم حمایت بنیاد یا سایر دستگاههای اداری، ضرورت بهره مندی فرزندان مونث شاهدی که همسرشان وفات نموده است از حقوق و مزایا، در شرایطی  که فرزندان اناث شاهد مطلقه از این امر بهره مند بوده و بعضاً  موجب رونق پدیده طلاق صوری نیز میشود ، را بیان کرد.
آقای مهندس عاقلی رییس مرکز توانبخشی جانبازان دارای ضایعات نخاعی استان و نماینده جانبازان در شورای مشورتی نیز با قدردانی از تلاشهای استاندار خوزستان در عرصه امور ایثارگران و راه اندازی مرکز توانبخشی، از مهندس حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استاندار و مهندس فرجیان مدیر کل بنیاد شهید بدلیل تشکیل و حضور در نشست شورا قدردانی کرد. 
حجت الاسلام والمسلمین سید علی موسوی نیز بعنوان نماینده والدین شاهد در شورای مشورتی ایثارگران، بر توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، ایجاد همدلی و نزدیکی در جامعه ایثارگری ، مرتفع کردن مشکلات ایثارگران و استفاده از نظر مشورتی و توان کارشناسی ایثارگران را از مهمترین اهداف و بعنوان تکلیف شورا بیان داشت و به هدف اصلی آن ، که خدمت به جامعه ایثارگری است تاکیدکرد
در ادامه نشست، خانم باقرزاده رییس اداره مددکاری و مشاوره بنیاد خوزستان با اشاره به تغییر در ساختار شورا و انتقال دبیرخانه شورای استانی از بنیاد شهید به امور ایثارگران استانداری، خواستار اختصاص نیروی انسانی به دبیرخانه شورا بمنظور پیگیری منسجم تر برنامه ها و نشست های شورا شد.
در انتهای جلسه مهندس حسین زاده معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با قدردانی از تلاش اعضاء شورا در جهت شناسایی و حل مشکلات ایثارگران، اظهار داشت: عمده مباحث این شورا از مباحث احقاق حق است که باید ان شاالله با پیگیری شورا، بنیاد و مسئولین به سرانجام برسد.
مهندس حسین زاده با ابراز نگرانی از تکراری بودن برخی مباحث و معضلات طرح شده گفت: طرح دوباره این مسائل نگران کننده است و این سوال را ایجاد میکند که چرا تا کنون در خصوص حل این مشکلات چاره اندیشی و اقدام مثبتی بعمل نیامده است. در حالیکه باید سالها پیش مرتفع میشدند.
وی افزود: خانواده شهدا و ایثارگران جزء بدنه این نظام هستند و خواسته های آنان دور از انتظار نیست.
در این نشست مواردی  از جمله حضور مدیر هر یک از  دستگاههای اداری در جلسات شورا، اختصاص مبلغ پانصد میلیون ریال از محل اعتبارات حوزه فرهنگی اجتماعی بمنظور تقویت و گسترش برنامه های فرهنگی و مقابله با آسیب های اجتماعی به تصویب رسید:
کد مطلب: 210847