مدیرکل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت
فرهنگ ایثار و شهادت زیربنای اقتدار و امنیت کشور است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۴
مدیرکل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه اجتماعی کشور و نظام، محور وفاق بین مردم و زیربنای اقتدار و امنیت کشور است.
 
به گزارش خبرنگار ايثار از یاسوج، حجت‌الاسلام محمدحسین کاویانی‌راد ظهر امروز در نشست شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار کرد: نباید با وجود کمبود امکانات و اعتبارات سنگر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خالی بماند و این فرهنگ باید به هر نحوی حفظ و احیا شود.
مدیرکل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با اشاره به اینکه حفظ فرهنگ ایثار و شهدات مسوؤلیت سنگینی برای مردم، مسؤولان و متولیان امر است، گفت: این فرهنگ چهار رکن عفت، استقامت، دگرخواهی و خدمت است و شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کشور در حال رصد و کنترل برای تغییر نکردن این چهار رکن است.
وی با بیان اینکه این شورا اتاق فکر برای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، افزود: فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه اجتماعی کشور و نظام، محور وفاق بین مردم و زیربنای اقتدار و امنیت کشور است و همه بر حفظ این فرهنگ به عنوان زیر ساخت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تأکید دارند.
این مسؤول با بیان اینکه اگر طالب تحول در این سه عرصه هستیم باید توجه بیشتری به فرهنگ و شهادت شود، افزود: در زمینه اقتصادی نیازمند افرادی هستیم که با جانفشانی خود اقتصاد را با دست‌های پاک، مدیریت و اداره کنند و امروزه نگهداشت سرمایه و ایجاد تولید و اشتغال بزرگترین رکن آن فرهنگ ایثار و شهادت است.
کاویانی‌‌راد به مقوله فرهنگ ایثار و شهادت در حوزه سیاسی اشاره کرد و گفت: امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به فرهنگ ایثار و شهادت داریم که در هر جایی که پرچم ایثار و شهادت بالا بوده موفق عمل کرده‌ایم و جاهایی که پرچم این فرهنگ پایین بوده چه در موضوع مذاکرات و گفت‌وگو موفق عمل نکرده‌ایم.
مدیرکل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: دولت‌ها نسبت به مسئله ایثار و ایثارگری وسواس و حساسیت جدی دارند و در برنامه ششم توسعه نیز موارد زیادی به موضوع حمایت از جامعه ایثارگری اختصاص یافته است و در این دولت تاکید زیادی بر پرداختن به مسائل جامعه ایثارگری دارد.
وی به مهم‌ترین وظایف شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و افزود: تولید نظریه و تئوری پردازی مبتنی بر آینده‌پژوهی برای ارائه به عموم مردم و به ویژه نسل‌های آینده در مورد مسائل مربوط به ایثار و ایثارگری، هدایت انگیزه‌ها و منابع به سوی هم‌افزایی، حفظ حرمت برندهای تولیدی نظام، انقلاب و دفاع مقدس، جریان‌سازی، هدایت مطالبات جامعه ایثارگری، تبیین راهبردها و پایش و رصد تولیدات و فعالیت‌های فرهنگی وظایف شوراها است که در استان‌ها نیز باید پیگیری و اجرا شود.
این مسؤول کشوری با بیان اینکه دشمنان در حال تولید جریان‌های فرهنگی هستند، تصریح کرد: باید در کشور نیز با جریان‌سازی فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمنان مقابله کرد، ضمن اینکه نیازمند تزریق موضعی منابع در کانون‌های اولویت‌دار و خطر فرهنگی است.
کاویانی‌راد با اشاره به حفظ برندهای تولیدی نظام گفت: بنیاد شهید یکی از برندهای تولید شده توسط امام خمینی(ره) است که از بین بردن یک برند و دستگاه سازنده پذیرفتنی نیست و دستگاه‌ها و برندهای ایجاد شده توسط امام(ره) تحت هیچ شرایطی نباید ساقط شوند.
مدیرکل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مطالبات ایثارگران باید در تمام جامعه ایثارگری تسریع داده شود، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بزنید حال سوالی که مطرح است اینکه چه شده به جای فریاد زدن بر سر آمریکا چنگ و دندان را به سمت خودی گرفتیم.
وی بر مستندسازی و تولید دانش از تجربیات گذشته تأکید کرد و افزود: برای مستندسازی و تولید دانش از تجربیات گذشته در زمینه فرهنگ و ایثار و شهادت استفاده شود و در استان‌ها این موارد نیز مدنظر باشد.
پايان پيام
کد مطلب: 211239