نخستین کارگروه بررسی و رفع مشکلات ایثارگران فارس برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
نخستین کارگروه بررسی و رفع مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران فارس به ریاست استاندار و با حضور جمعی از دستگاههای اجرایی استان در شیراز برگزار شد.
نخستین کارگروه بررسی و رفع مشکلات ایثارگران فارس برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، در این جلسه که به ریاست استاندار فارس و با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس، رییس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیرکل جهاد کشاورزی، مدیرکل میراث فرهنگی – صنایع دستی و گردشگری، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان در استانداری فارس برگزار شد 3 نفر از جانبازان فارس به نمایندگی از جامعه ایثارگری استان به بیان مشکلات خود پرداختند.
رییس هیئت مدیره جانبازان قطع نخاعی استان فارس در این جلسه گفت: جانبازان علاوه بر تحمل درد و رنج ناشی از جانبازی، با مشکلات زیادی در محیط شهری و اجتماعی نیز مواجه هستند که در صورت رفع این مسائل، رنج های آن ها نیز کاهش می یابد.
عبدالحسین نعمت الهی عمده ترین مشکلات جانبازان را مناسب نبودن فضای شهری، پارک ها و ادارات برای استفاده از جانبازان به خصوص جانبازان قطع نخاعی عنوان کرد و افزود: بسیاری از این جانبازان قطع نخاعی برای استفاده از امکانات و خدمات شهری همچون وسایل ایاب و ذهاب، اتوبوس های درون شهری و برون شهری و تردد در اماکن عمومی با مشکلاتی مواجه هستند چون عمده این اماکن در شیراز و استان فارس برای استفاده جانبازان، مناسب سازی نشده اند.
مدیر عامل انجمن جانبازان قطع نخاعی استان فارس نیز در این جلسه گفت: جانبازان در دوران دفاع مقدس برای حفظ امنیت کشور و ارزش ها، رشادت ها و حماسه آفرینی های بسیاری از خود نشان دادند و امروز مسئولان باید در برابر این بزرگواران احساس تکلیف کنند و پیگیری مسائل و مشکلات آن ها را سرلوحه کار خود قرار دهند.
محمد جعفری بیان کرد: با توجه به بالا رفتن سن جانبازان، مشکلات جسمی آن ها روز به روز در حال افزایش است و پیگیری این موضوع، توجه بیشتر مسئولان را می طلبد.
مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق جانبازان و قربانیان سلاح های شیمیایی فارس نیز گفت: استان فارس در دوران دفاع مقدس حدود 5 هزار جانباز شیمیایی تقدیم کرده است.
محمدرضا حاجی پور افزود: جانبازان اکنون علاوه بر مشکلات درمانی، با کمبود امکانات ورزشی و تفریحی مواجه هستند و از مسئولین خواست در زمینه استفاده ایثارگران از فضاهای ورزشی موجود استان، اقدامات لازم را فراهم کنند.
در ادامه این جلسه، جمعی از مسئولین استان به بیان اقدامات انجام شده توسط آن دستگاهها پرداختند.
رجبعلی راهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز ضمن قدردانی از استاندار فارس در زمینه پیگیری امور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران گفت: تا کنون در دیدارها و جلساتی که استاندار فارس با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تشکیل شده اقدامات خوبی در زمینه پیگیری و رفع مشکلات آن بزرگواران صورت گرفته و امیدواریم مسئولان استان نیز در زمینه رفع نیازهای ایثارگران، اقدامات لازم را انجام دهند.
استاندار فارس نیز در این جلسه گفت: جانبازان حق بزرگی به گردن ملت دارند و کار آن ها دشوارتر از کار شهداست چرا که تا کنون بیش از 30 سال است که با درد و رنج فراوان دست و پنجه نرم می کنند و با صبر و بردباری در برابر آن همه مشکلات ناشی از جانبازی، هیچ اعتراض و گلایه ای ندارند.
سید محمدعلی افشانی افزود: ارزش کار همسران جانبازان نیز کمتر از کار آن ها نیست چون این بزرگواران نیز 30 سال است که در برابر مشکلات و رنج های همسران شان صبوری کرده و التیام بخش زخم های آن ها شده اند.
وی افزود: اکنون پیگیری امور و مسائل جانبازان یکی از اولویت ها و اصلی ترین وظایف مدیران و مسئولان دستگاههاست.
این مقام عالی دولت در استان فارس بیان کرد: با توجه به جلسات متعددی که تا کنون با جانبازان قطع نخاعی و شیمیایی استان داشته ایم مقرر شد به منظور رفع مشکلات این بزرگواران، کارگروهی با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی مرتبط با امور ایثارگران در استان فارس تشکیل و پیگیری و رفع مشکلات آن ها در دستور کار این کارگروه قرار گیرد.
انتهای پیام/ 
کد مطلب: 211439