کارگروه تخصصی اشتغال ایثارگران قزوین برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
کارگروه تخصصی اشتغال ایثارگران استان قزوین با حضور مسوولان استانی به منظور بررسی و رفع مشکلات اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان برگزار شد.
کارگروه تخصصی اشتغال ایثارگران قزوین برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، کارگروه تخصصی اشتغال ایثارگران استان قزوین با حضور منوچهر حبیبی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و جمعی دیگر از مسوولان در استانداری قزوین برگزار شد.
در این جلسه، ضمن بررسی مسایل و مشکلات اشتغال جامعه ایثارگران، برنامه‌ریزی‌ها و راهکارهای لازم جهت رفع آنها اتخاذ شد.
در جلسه فوق مقرر شد، اسامی فرزندان جانباز 25 تا 49 درصد جویای کار را بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به استانداری قزوین جهت برنامه‌ریزی برای اشتغال آنها ارایه دهد.
همچنین در شورای عالی اشتغال استان قزوین مقرر بود، دستگاه‌های متولی بخش خصوصی و دولتی برای فرزندان شهدا و جانبازان 50 درصد به بالا شغلی فراهم کند که این شورا در جلسه آینده موظف شد، گزارشی در این خصوص ارایه دهد.
گفتنی است: یکصد و 3 فرزند شهید و 83 فرزند جانباز 50 درصد به بالا جویای شغل هستند که بیشتر آنها تمایل به کار در دستگاه‌های اجرایی دارند؛ در شهرک‌های کاسپین و لیا، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین مستقر شده و تاکنون با 15 شرکت برای ایجاد شغل جامعه ایثارگران رایزنی انجام داده است.

ایجاد مراکز فرهنگی در گلزارهای شهدا در دستور کار قرار گیرد

به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای معاونان بنیاد استان به تشریح روند اشتغال خانواده‌های شاهد و ایثارگر در سطح استان قزوین پرداخت.
وی گفت: متاسفانه علیرغم امکاناتی که بخش خصوصی از منابع دولتی دریافت می‌کند هیچ‌گونه همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جهت ارایه‌ی خدمات به ویژه اشتغال ایثارگران ندارد.
حقایق‌پور افزود: کارگروه اشتغال استانداری قزوین تاکنون در جلسات مختلف، موضوع اشتغال جامعه هدف را پیگیری کرده است که امیدواریم با اجرای برنامه‌های مناسب مشکل بیکاری ایثارگران برطرف شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین همچنین در ارتباط با حوزه آموزش عالی بر پیگیری مشکلات موجود و ارایه‌ خدمات لازم در همه آموزشگاه‌ها به جامعه هدف بنیاد تاکید کرد.
وی بر پیگیری ثبت گلزارهای شهدا به ویژه گلزار شهدای قزوین در راستای حفظ آثار ماندگار شهدا در این مجموعه‌ تاکید کرد و گفت: ایجاد مراکز فرهنگی در گلزار شهدا و رسیدگی به مشکلات و ساماندهی آنها در دستور کار حوزه مربوطه قرار گیرد.
در این نشست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با تشریح اهمیت طرح انتقاد در بنیاد بر ضرورت انتقاد سازنده توسط کارکنان در جهت پیشبرد اهداف سازمانی تاکید کرد. 
این مسوول گفت: انتقادکننده بایستی دارای ویژگی‌های خاصی بوده و انتقاد را ابتدا از خود شروع کرده و سپس به دیگران منتقل کند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین رازداری، ارتقای سطح دانش، انتقاد در خلوت و عدم عیب‌جویی را از ویژگی‌های انتقادکننده برشمرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 211443