وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای «هفت روز از تیر شصت» نشست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه برخی اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تماشای نمایش «هفت روز از تیر شصت» نشست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای «هفت روز از تیر شصت» نشست
 
به گزارش «ایثار»، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای اسلامی شهر تهران، مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد، مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین مدیران انجمن هنرهای نمایشی استانهای سراسر کشور یکشنبه‌شب 25 تیرماه از نمایش «هفت روز از تیر شصت» دیدن کردند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از اجرای این نمایش گفت: امشب به تماشای نمایشی از تصویر واقعه هفتم تیر ماه نشستیم، ما این روزها و فضای سیاسی آن را درک کردیم و باید بدانیم تداوم حیات انقلاب اسلامی ناشی از مقاومت و شهادت بزرگانی همچون شهید آیت الله بهشتی و شهدای هفتم تیر بود.
صالحی امیری با اشاره به مشخصات نسل جوانی که در مقطع پیروزی انقلاب اسلامی حضور داشته و از نزدیک در جریان وقایعی مانند هفتم تیر بوده است، گفت: نسلی که روز واقعه هفتم تیر را به خاطر دارد با دیدن صحنه‌های این نمایش زندگی خود را مرور می‌کند زیرا این اثر همانند فیلمی از زندگی سیاسی آن نسل است و با مرور آن با احساسات آن نسل آشنا می‌شویم ضمن اینکه احساس امروز ما این است که جوانان ما باید بدانند بقا و تداوم حیات انقلاب اسلامی مدیون مظلومیت شهدا است و باید قدردان شهدا باشیم.
حسینعلی بیات مدیر کل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در پایان این نمایش از اجرای این اثر هنری فاخر در سایر شهرستانهای کشور خبر داد و تصریح کرد: در حال برنامه‌ریزی برای اجرای این اثر در سه یا چهار استان دیگر هستیم و برنامه‌های اجرای این نمایش به زودی اعلام خواهد شد.
گفتنی است، نمایش «هفت روز از تیر شصت» همزمان با سالروز واقعه هفتم تیر ماه در مجموعه تئاتر شهر تهران تالار سایه افتتاح و اجرای آن تا 27 تیر ماه در ساعت 20.30 ادامه خواهد یافت.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 211454