آزادگان برای همیشه در تاریخ جاودانه شدند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۰
مدیرکل بنیاد خوزستان گفت: فرزندان آزاده ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با صبر و ایستادگی خود در برابر تمامی مشکلات از امتحان سختی که پیش رو داشتند، سربلند بیرون آمده و برای همیشه در تاریخ جاودانه شدند.
آزادگان برای همیشه در تاریخ جاودانه شدند
 
به گزارش «ایثار»، عبدالرضا فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان گفت: ۲۶ مردادماه سال ۶۹ هیچگاه از ذهن ملت ما و از صفحات تاریخ انقلاب اسلامی محو و کم رنگ نمی شود، چرا که خاطرات خوش حماسی ورود آزادگان را در دل خود دارد.
وی افزود: مردم ایثارگر و چشم انتظار ۲۶ مرداد مصادف با سالروز ورود نخستین گروه از آزادگان به میهن اسلامی، با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و همایش های بزرگ در سطح استان این مناسبت غرورآفرین را گرامی خواهند داشت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همچنین گفت: بمنظور تجلیل از صبر و پایداری آزادگان سرافراز با دیدار از آزادگان در منزل در قالب طرح سپاس، انجام تبلیغات محیطی، برگزاری شب شعر و خاطره، برگزاری جشن، برگزاری مسابقه نقاشی و احیای ورود نمادین آزادگان این مناسبت را گرامی خواهیم داشت.
فرجیان تأکید کرد: همچنین به مناسبت سالروز ورود اولین گروه آزادگان به میهن اسلامی، مسابقات فرهنگی و ورزشی، مراسم شبی با آزادگان به منظور انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، همایش پیاده روی خانوادگی، معرفی دستاوردهای علمی آزادگان، استفاده از ظرفیتهای هنری  و حضور آزادگان در برنامه های صدا و سیما از دیگر برنامه هایی است که به مناسبت سالروز ورود آزادگان در استان خوزستان برگزار می شود.
عبدالرضا فرجیان با تشریخ برنامه های پیش بینی شده همزمان با سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار داشت: پیاده روی خانوادگی، مراسم شبی با آزادگان، عبور کاروان نمادین ورود آزادگان و همایش بازگشت پرستوها از جمله برنامه هایی است که همزمان با سالروز ورود آزادگان سرافراز در شهرستانهای مختلف استان برگزار می شود.
مدیرکل بنیاد خوزستان تصریح کرد: آزادگان ما با وجود شرایط بسیار بدی که توسط دشمن در اردوگاه های رژیم بعثی بر ایشان وارد شده بود با صبر، استقامت و ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمن ایستادند و نه تنها از شکنجه مزدوران دشمن هراسی به دل راه ندادند بلکه با کار فرهنگی بر روی دشمن نیز تاثیر گذاشتند.
فرجیان افزود: فرزندان آزاده ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با صبر و ایستادگی خود در برابر تمامی مشکلات از امتحان سختی که پیش رو داشتند، سربلند بیرون آمده و برای همیشه در تاریخ جاودانه شدند.
وی با اشاره به وظیفه همه مردم برای تجلیل از ایثارگری های آزادگان  ادامه داد: آزادگان ایران اسلامی چندین سال از بهترین سال های عمر خود را در زندان های رژیم بعث گذراندند و امروز وظیفه همه ما قدردانی از صبر و ایستادگی آنان است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 211474