داخلی صفحه اصفهان خبر
 
«سردار بی‌سر» در شماره جدید بیسیم‌چی روایت شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
شانزدهمین شماره بیسیم‌چی، ضمیمه پایداری روزنامه اصفهان زیبا منتشر شد.
«سردار بی‌سر» در شماره جدید بیسیم‌چی روایت شد
 
به گزارش ایثار اصفهان، شانزدهمین شماره بیسیم‌چی؛ ضمیمه پایداری روزنامه اصفهان زیبا، با عنوان «سردار، سر داد» ویژه پاسدار شهید رضا رضائیان از اولین شهدای جبهه جنوب منتشر شد.
پاسدار شهید رضا رضائیان جز اولین‌هایی است که با شروع جنگ تحمیلی از اصفهان عازم جبهه جنوب شد و دی ماه سال 59 در حین عملیات شناسایی در سلمانیه به شهادت رسید. این شهید بزرگوار که موقع شهادت نوزده سال بیشتر نداشته است، اولین و آخرین شهیدی است که در جنوب سرش را بریدند. «اولین‌هایی که از اصفهان پا در میدان جنگ گذاشتند» عنوان گزارشی است که به شرح ماجرای 17 نفر اولی که از این شهر به جبهه رفتند، می‌پردازد. در این گزارش خواندنی پای صحبت‌های سیدمحمد حسندخت؛ یکی از آن هفده نفر نشستیم و به مرور آن روزها پرداختیم.
بیسیم‌چی در این شماره همچنین به سراغ برادر ارشد شهید رضا رضائیان رفت و از خاطرات او گفت و شنید. «سر رضا را صله بردند برای صدام»، عنوان مطلبی است که برای این گفتگو انتخاب شده است.
«روایت بوسه‌ای که پدر بر رگ‌های بریده پسر زد» نیز عنوان مطلب دیگری است که اولین  لحظات دیدار پدر با پسرش بعد از شهادت را به تصویر کشیده است. پسری که بدون پسر به آغوش خانواده بازگشت.
بیسیم‌چی در این شماره نیز انتشار اسناد شهدا را در دستور کار خود قرار داده و اقدام به منتشر کردن یکی از نامه‌های شهید رضا رضائیان که برای خانواده‌اش به رشته تحریر درآمده، پرداخته است. در بخشی از نامه این شهید بزرگوار آمده است: «حضور محترم پدر و برادران و خواهران عزیزم سلام عرض می‌کنم و از خداوند متعال سعادت همیشگی همه شما را خواهانم و امیدوارم که سلام گرم مرا از دل جبهه حق و باطل بپذیرید. باری اگر از احوال اینجانب خواسته باشید به حمدلله با وجود اینکه حملات مزدوران بعثی عراق شدت یافته و آنها تمام روزها از زمین و هوا به وسیله توپخانه، تانک، خمسه خمسه خمپاره‌های هلی‌کوپتر حمله می‌کنند، سالم می‌باشم و این باعث تعجب و تاسف من است که هر روز از بهترین و پاکترین افراد ما مجروح و شهید می‌شوند و با وجود اینکه من هم با آنها همیشه و همه جا در درگیری‌ها و زیرآتش دشمن هستم کوچک‌ترین آسیبی ندیده‌ام و نمیدانم که چه تقدیری است که من نتوانسته‌ام در راه اسلام متحمل ضرباتی شوم در حالیکه فرزندان واقعی اسلام هر روز به صف شهیدان می‌پیوندند. نمی‌دانم آیا شما از دست من راضی نیسیتید که اگر نیستید رضایت می‌طلبم یا صلاح دیگری در کار است. در هرصورت پدرجان می‌خواهم که برای من طلب شهادت واقعی از خدا بکنی و اطمینان قلب دارم که دعایت در پیشگاه ایزد متعال قبول واقع خواهد شد....»
یادداشت نخست، کافه بیسیم، تلنگر، بهانه‌ای برای امتداد، بیشتر بدانیم، رویداد هفته و طرح روز نیز از دیگر مطالب کار شده در شانزدهمین شماره بیسم‌چی است.
گفتنی است «بیسیم‌چی» ضمیمه پایداری روزنامه اصفهان زیبا است که شنبه هرهفته به همراه این روزنامه منتشر می‌شود.
شما می‌توانید بیسیم‌چی را در کانال تلگرامی https://telegram.me/Bicimchee/134 دنبال کنید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 211497
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...