داخلی صفحه فارس خبر
 
استاندار فارس در کارگروه رفع مشکلات جانبازان استان:
جانبازان حق بزرگی بر گردن کشور و مردم دارند/ جانبازان فاتحان قله های صبر و استقامت هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۱
استاندار فارس با بیان این که جانبازان حق بزرگی بر گردن کشور و مردم دارند، گفت: شهدا در یک لحظه به درجه رفیع شهادت نائل شدند اما جانبازان که از اجر شهید برخوردارند بیش از 30 سال با درد و رنج و صبر و بردباری، سختی ها را تحمل می کنند.
 
به گزارش اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري فارس، مهندس سيد محمد علي افشاني در كارگروه رفع مشكلات جانبازان استان با اشاره به اين كه بخش قابل ملاحظه اي از مشكلات جانبازان مديريتي است و بايد رفع شود، اظهارداشت: مشكلات درماني و دارويي جانبازان بايد با همكاري دانشگاه علوم پزشكي، اداره كل امور اقتصادي و بنياد شهيد و امور ايثارگران رفع شود.
وي همچنين بر حل مشكلات رفاهي جانبازان با همكاري دفتر فني استانداري، اداره كل راه و شهرسازي، شهرداري و تربيت بدني استان تاكيد كرد و ادامه داد: بايد با همراهي دستگاه هاي اجرايي كاري در استان فارس شروع شود كه مبنايي براي حل مشكلات جانبازان در سطح كشور قرار گيرد.
استاندار فارس با بيان اين كه اجر همسران شهدا كمتر از خود جانبازان نيست، افزود: جانبازان فاتحان قله هاي صبر و استقامت هستند و صبورتر از آنان خانواده هايشان هستند كه طي سال هاي گذشته با بردباري در كنار جانبازان مانده اند و التيام بخش دردهاي آنان بوده اند.
مهندس افشاني با اشاره به اين كه جانبازان با عمل خود براي نسل جوان و كساني كه فضاي جبهه و جنگ و شرايط سخت آن روزها را به ياد ندارند الگو هستند، گفت: اگر جانبازان مانند گذشته باقي بمانند، درسي براي نسل جوان خواهد بود كه افرادي تا امروز با مناعت طبع و صبوري براي حفظ جامعه و حراست از انقلاب، از سلامتي خود گذشتند.
وي با تاكيد بر اين كه كمك به جانبازان وظيفه تك تك مديران است و بايد مشكلات جانبازان را حل كنند، افزود: اگر چندين نفر متقاضي سرمايه گذاري در حوزه اي هستند اولويت با جانبازان است كه با وجود همه مشكلات مي خواهند شغل ايجاد كنند.
استاندار فارس اظهار داشت: مسائل رفاهي جانبازان اهميت ويژه اي دارد و مراكزي كه به منظور ارائه خدمات به جانبازان ايجاد شده اند بايد در اين زمينه جديت داشته باشند و خدمات مناسبي را در اختيار جانبازان قرار دهند.
گفتني است در اين جلسه تعدادي از جانبازان به بيان مشكلات خود پرداخته و مديران استان نيز به بيان گزارش اقدامات خود در زمينه ارائه خدمات با جانبازان پرداختند.
 
http://www.farsp.ir/info.aspx?type=n&id=24898
کد مطلب: 211507
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...