داخلی صفحه سمنان خبر
 
ماهرچه داریم از برکت خون شهدا داریم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۳
اولین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان سمنان در سال جاری با ریاست استاندار سمنان برگزار شد .
ماهرچه داریم از برکت خون شهدا داریم
 
به گزارش ایثار واحد سمنان ، اولین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان سمنان امروز سه شنبه 27تیرماه 96 با حضور خباز، استاندار سمنان بعنوان رئیس شورا ، حجت الاسلام فریدون، مدیرکل بنیادشهید وامورایثارگران بعنوان دبیر و سایر مدیران دستگاههای اجرایی و انتظامی استان  در موسسه فرهنگی ورزشی ایثار سمنان برگزار گردید .
در ابتدای این برنامه ،  استاندار از بخشهای مختلف  موسسه فرهنگی ورزشی ایثار بازدید به عمل آورده و از اقدامات انجام شده در خصوص ارائه خدمات به جامعه شاهد وایثار گر و عموم  شهروندان ابراز خرسندی کرد .
حجت الاسلام فریدون درابتدای جلسه ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) از حضور استاندار سمنان وسایر مدعوین در جلسه تشکر وقدردانی نمود .
ایشان درادامه دستور کار جلسه را ساماندهی مراسم ویادواره های شهدا، برگزاری مراسم بزرگداشت سرداران شهید وشهدای مدافع حرم استان، بررسی نقش فرهنگ ایثار وشهادت در اقتصاد مقاومتی ونحوه بهره گیری از این فرهنگ غنی در تقویت اقتصاد جامعه وخانواده، بررسی نحوه استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در انتقال مفاهیم ایثار وشهادت به آحاد مردم بویژه جوانان ونوجوانان، بررسی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در دستگاههای اجرایی باتوجه به قانون پنجساله ششم اعلام کرد .
وی درخصوص دستور کار جلسه پیشنهاداتی را درجهت  تایثر گذاری بیشتر یادواره ها و ترویج فرهنگ ایثار وشهادت توسط دستگاههای مختلف ارائه نمود .
در این جلسه استاندار سمنان پس از شنیدن نقطه نظرات افراد حاضر ، اذعان کرد: باید از زحمات حجت الاسلام فریدون مدیرکل بنیادشهید وامورایثارگران بدلیل پیگیری  بابت برگزاری ومیزبانی این جلسه قدردانی کرد .
ایشان در ادامه افزود: ماهرچه داریم از برکت خون شهدا داریم وشهدا ازما انتظار دارند تا راه و روش وسبک زندگی آنها را به مردم انتقال دهیم . ما باید برای برگزاری مراسم ها ویادواره ها درکنار مردم باشیم و با ساماندهی و کمک به آنها در جهت هرچه بهتر و تاثیر گذار تر برگزار شدن مراسمات، متولیان اجرای آن را همراهی کنیم .
استاندارسمنان بیان داشت: توجه به  رزمندگانی که بالای یکسال در جبهه  حضور داشتند را در راستای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت ضروری ارزیابی کرد وتوجه به مشکلات این عزیزان راخواستار شد .
وی تصریح کرد: برای توجه به این عزیزان باید برنامه ریزی شود وبصورت مکتوب خدمات قابل عرضه به آنان را به مسئولان ستادهای مرکزی برای اخذ تائیدیه و اجرا اعلام کنیم .
ایشان درپایان جلسه باتوجه به بازدید انجام شده از موسسه ایثار بیان داشت : برای تکمیل وخرید تجهیزات باقی مانده برای موسسه فرهنگی ورزشی ایثار اعتبار لازم را تخصیص می دهیم تا هرچه زودتر بتوانیم از این امکانات برای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدف وشهروندان بهره ببریم.
 
کد مطلب: 211573