داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
شهدا و خانواده شاهد به ایران عزت و آبرو دادند / خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران وظیفه ملی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۰
شهدا و خانواده شاهد به ایران عزت و آبرو دادند / خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران وظیفه ملی است
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در نشست با مدیرکل بنیاد شهید استان هرمزگان پس از شنیدن گزارش این نهاد ارزشمند، گفت: در دو سال گذشته برای حفظ شان و منزلت خانواده شهدا و رفع مشکلات آنان توجه ویژه ای انجام شده و روند خدمت به خانواده معظم شاهد در این منطقه همچنان ادامه دارد.
وی اعلام کرد: ایجاد شغل برای فرزندان شهدا و ایثارگران از مهمترین اولویت های سازمان منطقه آزاد است و با واحدهای تولیدی قشم در حال رایزنی هستیم تا بخشی از نیروی مورد نیاز خود را از بین خانواده های شهدا و ایثارگران انتخاب کنند.
مومنی گفت: اداره کار و تعاون سازمان منطقه آزاد قشم را مکلف کرده ایم تا دوره های آموزشی تخصصی برای خانواده معظم شاهد برگزار کند و آمادگی ارائه خدمات آموزشی به خانواده های شهدای استان هرمزگان هم هستیم.
رییس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان امسال 13 هزار شغل در قشم ایجاد کنیم و قطعا بخشی از این اشتغالزایی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تعلق خواهد داشت.
وی با تاکید برلزوم حفظ جایگاه خانواده شهدا، افزود: سوق دادن خانواده شهدا به سمت کارآفرینی و اشتغالزایی با توجه به بسترهای موجود در این منطقه از جمله طرح های پرورش میگو و کشت گلخانه ای بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
در این نشست، محمد رضا پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان هم با تقدیر از خدمات و توجه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد نسبت به خانواده شهدا، مطالبات و دغدغه های خانواده معظم شاهد از جمله در زمینه ساخت گلزاری شایسته نام و مقام شهدا در جزیره، ایجاد اشتغال برای خانواده شاهد و اعطای زمین را مطرح کرد که درخصوص مطالب عنوان شده مذاکرات مثبتی صورت گرفت.
شایان ذکر است: مردم ولایی جزیره قشم در دوران دفاع مقدس با حضور فرزندان خود در جبهه های حق علیه باطل در برابر متجاوزان به خاک پاک میهن همچون سرو ایستادند و در این راه 19 شهید تقدیم اسلام عزیز و جمهوری اسلامی نمودند. روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد.
انتهای پیام ./
 
کد مطلب: 211583
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...