داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
تشییع دریایی باشکو شهدای گمنام در بندرعباس برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
کاروان شهدای گمنام دوران دفاع مقدس پس از تشیع دریایی، لحظاتی پیش با استقبال باشکوه مردم ولایت مدار و شهیدپرور بندرعباس وارد اسکله شهید حقانی شد.
تشییع دریایی باشکو شهدای گمنام در بندرعباس برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، منطقه خلیج‌فارس، پیکرهای پاک و مطهر هشت شهید گمنام روز گذشته(27 تیر) از طریق هوایی وارد جزیره قشم شدند و پس از تشیع و مراسم وداع، پیکر شش شهید از طریق شناور و تشیع دریایی وارد شهر بندرعباس شدند و مورد استقبال گسترده و باشکوه مردم و مسئولان قرار گرفتند.
  صبح امروز چهارشنبه 28 تیرماه مراسم تشییع دریایی پیکر شش شهید گمنام از اسکله شهید ذاکری قشم به سمت اسکله شهید حقانی برگزار و مراسم وداع با شهدا پس از نماز ظهر و عصر در امامزاده سید مظفر(ع) بندرعباس برگزار می‌شود.
پیکرهای پاک شهدای گمنام پس از برگزاری مراسم وداع در امامزاده سید مظفر(ع)، به شهرستان‌های بشاگرد در شرق و شهرستان حاجی‌آباد در شمال استان هرمزگان انتقال می‌یابند.
  پیکر پاک و مطهر 2 تن دیگر از این شهدا نیز پس از تشیع در شهرستان حاجی‌آباد، در شهر سرگز بخش احمدی تدفین خواهند شد.
پیکر ۲ شهید نیز عصر روز پنجشنبه«سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)» در شهر گوهران و پیکر 2 شهید دیگر در روز جمعه پس از حضور در نماز جمعه و تشییع در روستای درنگ مدو مرکز بخش گافر و پارامون آرام می‌گیرند.
ساعت 18 روز چهارشنبه پیکرهای دو تن از شهدا از مصلی امام علی(ع) قشم به سمت رمکان برگزار و سپس مراسم وداع در مسجد جامع اهل سنت این روستا برگزار خواهد شد.
ساعت 21 نیز مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) همراه با آیین وداع با شهدا در محل مهدیه شهدای گمنام جزیره قشم برگزار می‌شود.
  ساعت 18 روز پنجشنبه 29 تیرماه نیز مراسم تشیع پیکر این دو شهید از مصلی امام علی(ع) به سمت شهرک امام حسن مجتبی(ع) نیروی دریایی سپاه برگزار و سپس پیکر این دو شهید در این شهرک به خاک سپرده می‌شود.
  این شهدا در عملیات خیبر، بدر، رمضان و والفجر ۸ به شهادت رسیدند که کوچک‌ترین شهدا ۱۵ ساله و بزرگ‌ترین ۳۰ ساله هستند.

انتهای پیام
 
کد مطلب: 211741
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...