داخلی صفحه خوزستان خبر
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان:
در اجرای طرح" کاج" خانواده های شهدا و ایثارگران در اولویت هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۷
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان بیان کرد: بحث اشتغال دغدغه مقام معظم رهبری است و این وظیفه دستگاه های اجرایی در خصوص ایجاد اشتغال را سنگین تر می کند.
در اجرای طرح" کاج" خانواده های شهدا و ایثارگران در اولویت هستند
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان روز سه شنبه در همایش تخصصی توسعه اشتغال پایدار با محوریت اشتغال جامعه ایثارگران که با حضور مهندس فرجیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان،  سید معصومی معاون تعاون ، کایدانی رییس اداره اشتغال و کاریابی بنیاد شهید خوزستان و کارشناسان استان در سالن اجتماعات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: بحث اشتغال دغدغه مقام معظم رهبری است و این وظیفه دستگاه های اجرایی در خصوص ایجاد اشتغال را سنگین تر می کند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درادامه بیان کرد: بسیاری از استان هایی که اقتصاد آن ها دولتی نیست آمار بیکاری پایینی دارند. 
محمد پور درادامه با اشاره به طرح ملی کاج بیان کرد: این طرح قبلا هم اجرا شده اما امسال با دید و تفکر جدیدی قرار است در استان و کشور اجرا شود، در این طرح جوانان می توانند با آموزش هایی که فرا می گیرند جذب بازار کار شوند، این طرح در چهار استان به صورت پایلوت در حال انجام است و تا کنون 70 درصد کاروزران این طرح جذب بازار کار شده اند.
محمد پور عنوان کرد: سامانه این طرح هم تشکیل شده است و متقاضیان کار می توانند در این سیستم ثبت نام کنند و کارفرمایانی که این کارجویان را جذب کنند شامل تخفیف های بیمه ای از جمله بیمه کارفرما می شوند.
محمد پور افزود: در اجرای این طرح اشتغال متقاضیان کار از خانواده های شهدا و ایثارگران در اولویت هستند.
وی با اشاره به وظیفه و نقش کاریابی ها در ایجاد اشتغال اظهار کرد: انتظاری که از کاریابی ها برای ایجاد اشتغال می رود بیش از این است و مراکز کاریابی نباید انتظار داشته باشند که اداره کار باید به ان ها کمک کند بلکه مراکز کاریابی با اطلاعاتی که از بازار کار در اختیار اداره کار قرار می دهند این دستگاه را در ایجاد فرصت های اشتغال بیشتر کمک می کند.
درادامه این مراسم معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان بیان کرد: دو سال گذشته تفاهم نامه ای بین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان منعقد شد که بر اساس آن برای افراد بیکار جویای کار خانواده های زیر پوشش این بنیاد شغل ایجاد شود.
احمد معصومی درادامه افزود: این طرح ملی است که در سطح کشور در مجموع برای پنج هزار نفر این افراد شغل ایجاد شد این در حالی است که از این آمار در خوزستان تنها برای 12 نفر ایجاد اشتغال شد.
درادامه این نشست مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان نیز گفت: 200 هزار نفر در استان زیر پوشش این بنیاد هستند که بالغ بر دو هزار و 200 نفر بیکار و جویای کار زیر پوشش این نهاد هستند.
عبدالرضا فرجیان افزود: از این تعداد 10 هزار نفر دانشجو هستند که باید برنامه ریزی شود برای افراد بیکار با تحصیلات عالی کار در دستگاه های دولتی (با شرکت در آزمون های استخدامی )و برای افرادی که تحصیلاتی در سطح دیپلم و زیر دیپلم دارند نیز فرصت های شغلی ایجاد شود.
وی گفت: همچنین با بسیج اصناف نیز تفاهم نامه منعقد شده تا در جذب افراد بیکار زیر پوشش این نهاد همکاری داشته باشند و برای اجرایی شدن این تفاهم نامه نیز مشخص شده که تا پنج سال حداقل حقوق دولتی به فرد بیکار جذب شده در اصناف و بیمه سهم کارفرما نیز پرداخت می شود.
کد مطلب: 211781
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...