داخلی صفحه مرکزی خبر
 
ایرنا:
كوچه هارابه نام شهدا مي كنيم تابدانيم ازگذرخون كدامين شهيد به آرامش رسيده ايم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
ایرنا-ساوه-نماينده مجلس شوراي اسلامي ساوه گفت: به جای سايرنامها در نامگذاری کوچه ها، از نام شهدا استفاده شود که زینت بخش کوچه ها هستندو به زوددي خيابانها وتمامي كوچه ها به نام شهداي عزيز مان كه هنوز نامي از آنها نبود ه و به حق آبروي شهرندمزين مي شود.
 
به گزارش ايثارواحد"استان مركزي" ،مهندس محمد رضا منصوري گفت:در دوران طلايي دفاع مقدس  جوانان و نوجوانان این مرز و بوم در برابر دشمن ایستادند و برای دفاع از وطن و ارزشها جان خود را تقدیم کردند، امنیت و آرامش امروز ما مرهون خون شهداست که الگو گرفتن از هر شهید چراغ هدایتی برای زندگی است.
اين مقام مسئول افزود:نامگذاری کوچه ها و خیابانها به نام شهدا که هر کدام افتخارهایی بزرگ را آفریده اند كمترین کاری است که می توان انجام داد تا یادمان باشد امروز اگر آرامش داریم و در امنیت زندگی می کنیم مدیون چه کسانی هستیم.
وي افزود: در برخی از خیابانها و کوچه ها نامگذاری شهدا وجود ندارد و گلایه مندی و نارضایتی افراد خصوصا خانواده های شهدا را به دنبال داردبا اين طرح خانواده هاي شهدا ....
وي گفت:شهرستان ساوه 580 شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران نموده است و انتظار می رود کوچه و خیابانهای شهر كه مزین به نام برخي شهدانمي باشد مزين گردد.
وي گفت:ترویج فرهنگ شهادت و نشان دادن ارادت و حرمت به خانواده معظم شهدا، عاملی است که باعث تغییر اسامی بسیاری از کوچه و خیابان‌های شهر شده است و این حرکت، گام مثبتی است در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، فرهنگی که در هشت سال دفاع مقدس بین مردم ما رواج پیدا کرد و از آن زمان مثل یک میراث گرانبها به نسل امروز هم رسیده است.
منصوري افزود: رمز ظهور انقلاب و استمرار آن ایثار، گذشت و فداکاری رزمندگانی است که در برابر دشمن ایستادند.
وی اضافه کرد: تکریم، تجلیل و دیدار با خانواده های شهدا کمترین کاری است که می توان انجام داد و شهدای ما کسانی هستند که در جهت حفظ ارزشها تلاش کردند و به شهادت رسیدند.

به گفته وی باید نسل به نسل رشادت های رزمندگان اسلام بازگو شود و در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کرد و هر روز باید در سرعت بخشیدن به ترویج این فرهنگ عمل کرد.
انتهاي پيام/ 
 
کد مطلب: 212185