داخلی صفحه گلستان خبر
 
ولایتمداری حضرت معصومه (س) الگوی بانوان جامعه اسلامی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
کارشناس مذهبی صدا و سیما با اشاره به ویژگی‎های بارز حضرت معصومه (س) گفت: بانوان جامعه اسلامی در ولایتمداری و تربیت فرزندان از حضرت معصومه (س) الگوبرداری کنند.
ولایتمداری حضرت معصومه (س) الگوی بانوان جامعه اسلامی است
 
به گزارش ایثار واحدگلستان ، سه شنبه سوم مرداد ماه حجت‎الاسلام مهدی فاطمی‎منش در همایش «ریحانه بهشتی» که به مناسبت ولادت کریمه اهل البیت حضرت معصومه (س) و تجلیل از مقام دختر در اداره کل  بنیاد شهید و امورایثارگران گلستان برگزار شد، گفت: حضرت فاطمه معصومه (س) شخصیتی است که چهار امام درباره مقام والای ایشان سخن گفتند و زیارتنامه ایشان توسط امام رضا (ع) نوشته شده است.
وی از دختران به عنوان ریحانه‎های بهشتی یاد کرد و افزود: ریحانه بهشتی نباید دامان خود را به گناه آلوده کند، اگر دختران و بانوان جامعه اسلامی به الگوهای برتر تأسی کنند از گزند آسیب‎های اجتماعی مصون خواهند ماند.
کارشناس مذهبی صدا و سیما با اشاره به اینکه بیش از 15 هزار طلبه در شهر مقدس قم مشغول تحصیل علوم دینی هستند، تصریح کرد: در روایتی آمده است که علوم اسلامی از قم به سراسر دنیا صادر می‎شود تا حدی که زنان خانه‎دار نیز مجتهد می‎شوند.
فاطمی‎منش با بیان اینکه پیرامون مقام و منزلت حضرت معصومه (س) روایات زیادی وجود دارد، گفت: امام رضا (ع) در باب زیارت حضرت معصومه (س) فرمودند؛ هر کسی خواهرم را زیارت کند پاداش او بهشت است و کسی که آن حضرت را زیارت کند و به شأن و منزلت ایشان آگاه باشد به بهشت خواهد رفت.
کارشناس مذهبی صدا و سیما با اشاره به ویژگی‎های بارز حضرت معصومه (س) گفت: بانوان جامعه اسلامی در ولایتمداری و تربیت فرزندان از حضرت معصومه (س) الگوبرداری کنند.
وی تاکید کرد: کسی که در مکتب اهل‎بیت (ع) تربیت می‎شود باید در ولایتمداری احساس تکلیف کند و در این زمینه گوش به فرمان باشد.
لازم بذکر است همایش ریحانه بهشتی به مناسبت جشن سالروز ولادت حضرت معصومه (س) به همت اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان ، سازمان بسیج رسانه استان گلستان و کانون گرگان برگزار شد .
در همایش «ریحانه بهشتی» علی اصغر فاضلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، علی‎محمد جعفری رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان، طالع‎زاری معاون فرهنگی وامور اجتماعی بنیاد گلستان ، پرسنل بنیاد و تعدادی از مسئولان و بانوان فعال بسیج رسانه حضور داشته و به کسانی که اسم و القاب حضرت فاطمه معصومه (س) را داشتند هدایایی به رسم یادبود از سوی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  وسازمان بسیج رسانه گلستان اهدا شد.انتهای پیام/
کد مطلب: 212383
 


 
 
روز پرستار و همسر جانبازان
 

نرگس جلیلی، مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر ...