داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان کردستان برگزارشد
تداوم امنیت کشور با فرهنگ ایثار و شهادت گره خورده است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۸
تداوم امنیت کشور با فرهنگ ایثار و شهادت گره خورده است
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان گفت: تداوم امنیت کشور با فرهنگ ایثار و شهادت گره خورده است.
به گزارش ایثاراز کردستان، محمد سلیمانی، در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران استان کردستان در استانداری اظهار کرد: شهدا و خانواده‌های شهدا و ایثارگران از جایگاه رفیعی برخوردارند و خدمت به خانواده شهدا یک وظیفه دینی است.
وی با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با امنیت ما گره خورده است، افزود: امنیت امروز کشور را مرهون رزمندگانی هستیم که در برابر دشمن ایستادند و از کشور دفاع کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان ادامه داد: به برکت جانفشانی‌های شهدا و رزمندگان و امنیتی که ایجاد شده، کشور ما در مسیر رشد و توسعه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: فرهنگ دفاع ارزشمند است و ملتی که از کیان خود دفاع نکند ذلیل خواهد شد.
سلیمانی با بیان اینکه خدمت به خانواده شهدا وظیفه‌ای همگانی است، بیان کرد: همه مسئولان مکلف به اجرای طرح سپاس هستند و باید به منظور تکریم خانواده شهدا آن را به صورت مرتب انجام دهند.
وی به بیکاری تعدادی از جامعه ایثارگری استان اشاره و تصریح کرد: در این مدت از سهمیه 25 درصد و 5 درصد ایثارگران استفاده کرده‌ایم اما باز هم مشکل استخدام وجود دارد که امیدواریم مسئولان در این زمینه حمایت کنند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان به ساماندهی مزار شهدا هم اشاره و بیان کرد: 450 مزار شهدا در استان در حال حاضر نیازمند ساماندهی هستند که امیدواریم اعتبارات لازم به این امر اختصاص پیدا کند.
وی در پایان از تهیه بانک اطلاعاتی فرزندان شهدا و جانبازان استان در آینده خبر داد و گفت: هم اکنون بالغ بر یک هزار فرزند شهید و جانباز بالای 25 درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد در استان داریم که با تهیه بانک اطلاعاتی آنها، در آینده می‌توان در مسئولیت‌های لازم از آنها بهره گرفت.
کد مطلب: 212553