داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزارشد
اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراموش شود، بسیاری از امتیازات و ارزش‌هایمان را از دست خواهیم داد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۰
اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراموش شود، بسیاری از امتیازات و ارزش‌هایمان را از دست خواهیم داد.
 
استاندار کردستان، داشتن روحیه ایثار و شهادت را موجب توانایی در مواجهه با مشکلات احتمالی در کشور دانست و گفت: با این روحیه می‌توانیم بر مشکلات فائق آییم و اجازه ندهیم دشمنان به اهداف خود برسند.
به گزارش ایثارازکردستان، عبدالمحمد زاهدی، در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سنندج، اظهار کرد: مردم کردستان در دوران دفاع مقدس و قبل از آن در درگیری با جریانات ضد انقلاب و در جریان پیروزی انقلاب فداکاری‌های زیادی داشته‌اند و اسارت، جانبازی و سختی‌های زیادی را تحمل کرده‌اند و مجموعه این ایثارگری‌ها و فداکاری‌های این دوران، فرهنگ ایثار و فداکاری را از خود برجای گذاشت.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس همه ملت ایران یکپارچه برای حفظ نظام و کشور و پیروزی انقلاب تلاش می‌کردند و مردم و کسانی که در جبهه‌های جنگ هم نبودند، پشتیبان جدی رزمندگان بودند و اگر پشتیبانی آنها نبود رزمندگان هم توان مقاومت نداشتند.
استاندار کردستان عنوان کرد: مردم ایران در این ایام با کمترین امکانات و با مقاومت دلیرانه خود، اجازه تصرف خاک ایران را به دشمنان ندادند و انقلاب را به پیروزی رساندند.
وی تصریح کرد: دیپلمات‌های ایرانی در مذاکرات هسته‌ای نیز با اقتدار از ارزش‌های ایران و انقلاب دفاع کردند و به این ترتیب باز هم ایران اسلامی را پیروز و صلابت آن را اثبات کردند.
زاهدی با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بیان کرد: اگر فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراموش شود، بسیاری از امتیازات و ارزش‌هایمان را از دست خواهیم داد.
وی داشتن روحیه ایثار و شهادت را موجب توانایی در مواجهه با مشکلات احتمالی در کشور دانست و گفت: با این روحیه می‌توانیم برمشکلات فائق آییم و اجازه ندهیم دشمنان به اهداف خود برسند.
استاندار کردستان با اشاره به برگزاری کنگره پنج هزار و 400 شهید کردستانی در سال آینده در استان، خاطرنشان کرد: همه ارگان‌ها و ادارات مربوطه پای کار آمده‌اند و به این ترتیب می‌توانیم کنگره آبرومندی را برگزار کنیم.
 
کد مطلب: 212555