داخلی صفحه کردستان خبر
 
کمیسیون پزشکی تعیین درصدجانباران برگزارشد
۲۴۰ جانباز تحت معاینه قرار گرفتند.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
۲۴۰ جانباز تحت معاینه قرار گرفتند.
 
محمد احمدی، معاون بهداشت و سلامت بنیاد شهید کردستان درگفتگو باخبرگزاری ایثاراظهار کرد: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان به منظور رسیدگی به اعتراض جانبازان نسبت به درصد مشخص شده برای آنان و پذیرش جانبازانی که تازگی تشکیل پرونده داده‌اند، برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این کمیسیون میزان عارضه جانبازی، جانبازان بر اثر تیر و ترکش و مین مورد بررسی قرار می‌گیرد، بیان کرد: در این کمیسیون ۹ نفر از پزشکان و متخصصان اعصاب و روان، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، داخلی، پزشک عمومی و دو نفر کادر همکار حضور داشتند.
احمدی با اشاره به اینکه این کمیسیون بنا به درخواست استان تشکیل شده است، اعلام کرد: کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان کردستانی سالی دو بار برگزار می‌شود. در این کمیسیون ۲۴۰ جانباز تحت معاینه قرار گرفتند.
 وی با اشاره به حضور جانبازان از تمام شهرستان‌های استان بیان کرد: برای کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازان ابتدا پرونده جانبازان ثبت و ضبط می‌شود و بعد افراد مورد پذیرش قرار می‌گیرند.
معاون بهداشت و درمان  بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه به تعبیر امام راحل(ره) جانبازان، رهبران این نهضت هستند، عنوان کرد: در این راستا ما نباید اجازه دهیم، حقی از آنان ضایع شود و زمینه بررسی مشکلات آن‌ها را فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از این جانبازان نیز برای تعیین حق پرستاری مراجعه کرده‌اند، بیان کرد: بعد از تأیید کمیسیون به جانبازان حق پرستاری تعلق می‌گیرد.
احمدی تعداد جانبازان کردستانی را که حق پرستاری به آنان تعلق می‎گیرد، را ۸۸۹ نفر عنوان کرد و یادآور شد: بعد از تأیید کمیسیون ۴۰ نفر دیگر به این تعداد جانباز افزوده می‌شود.
 
کد مطلب: 212687