با هدف راه‌های همکاری جهت رفع مشکلات جامعه ایثارگري
حضور نماينده مردم بويراحمد ودنا در بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۹
غلام محمد زارعي نماينده محترم مردم بويراحمد ودنادر مجلس شورای اسلامی با حضور در بنياد استان با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان كهگيلويه وبويراحمدو با هدف راه‌های همکاری فی مابین در جهت رفع مشکلات جامعه ایثارگران دیدار کرد.
 
به گزارش خبرنگار ايثار ازياسوج ، سيد منصور موسوي مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان  ظهر امروز در جریان دیدار با غلام محمد زارعي نماینده مردم بويراحمد ودنا  در مجلس شورای اسلامی، راه‌های همکاری فی مابین در جهت رفع مشکلات جامعه ایثارگران را مورد بررسی قرار داد.
وی با اشاره به اینکه استان  كهگيلويه وبويراحمد نزدیک به 1800 شهيد  و 9 هزار جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد در ارایه‌ خدمات به آنها تلاش می‌کند تا بتواند بخش عظیمی از مشکلات آنها را برطرف کند.
موسوي ارایه خدمات درمانی را از جمله اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان عنوان و بیان کرد: بیش از 35 هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان كهگيلويه وبويراحمدافزود: ارایه‌ خدمات بیمه به جامعه ایثارگران محدودیت ندارد و هر فردی می‌تواند زیر پوشش قرار بگیرد و هزینه‌های درمانی آنها 100 درصد پرداخت می‌شود.
این مسوول با اشاره به اینکه سال گذشته٢٦٠  نفر از جامعه ایثارگران در دستگاه‌های دولتی استخدام شدند خاطرنشان کرد: مجوز استخدام 100 نفری برای خانواده های شهدا كه از قبل مانده بود ، استان را در دستور کار بود كه الحمدالله با پيگيري  محقق شود.
 موسوی با اشاره به یکی از بزرگترین مشکلات خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، اضافه کرد: بحث اشتغال فرزندان این قشر از کشور را داریم که در جاهای مختلف در حال رایزنی جهت مرتفع شدن آن هستیم.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد گفت: به دنبال ایجاد فضای مناسب جهت استخدام فرزندان شهداء، جانبازان و ایثارگران هستيم.
وی گفت: نظام در خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگران مصمم است و تلاش می‌کند با بکارگیری راهکارهایی، مشکلات و مسایل مختلف آنها را بررسی کند و در راستای رفع آنها اقدامات لازم را انجام بدهد.
 
موسوي  با اشاره به جذب نیروها در بخش‌های خصوصی افزود: باید در این بخش‌ها از خانواده‌های شاهد و ایثارگر نیز استفاده شود تا با این راهکار آنها وارد بازار کار شوند.
وی با اشاره به پرداخت وام مسکن به جامعه ایثارگران اشاره کرد و گفت: از سال گذشته این وام به جانبازان بالای 5 درصد پرداخت می‌شود ولی بانک‌ها در این راستا بیش از 50 درصد از تعهدات خود را انجام دادندوتعداد ٦٢٠ فقره وام پرداخت شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان كهگيلويه وبويراحمدافزود: همین موجب شد که ابتدا به جانبازانی که درصد بالایی دارند وام پرداخت شود و سایر جانبازان در نوبت قرار بگیرند.
 
موسوي با اشاره به کلنگ ساختمان مرکز توانبخشی در استان افزود: پیشرفت فیزیکی مجتمع توانبخشی جانبازان رضایت بخش نیست و تاکنون تنها 12درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی عنوان کرد: امیدوار هستیم که با حمایت‌های نمايندگان بتوانیم مرکز توانبخشی ایثارگران و جانبازان را آغاز کنیم.
مدیرکل بنیاد شهید کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بالای ٧٠درصد استان‌ها مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار راه‌اندازی شده است  گفت: در این راستا تاکنون تنها استانی هستیم که با توجه به دستور مستقیم وپیگری استاندارو نماینده محترم ولی فقیه ،معاون رییس جمهور وریاست عالی بنیادمجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار در استان راه‌اندازی نشده است.
موسوي در ادامه به اجراي طرح سپاس  اشاره وافزوددر طول عمر دولت تدبیر و امید در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 22 هزار دیدار از خانواده شهدا صورت گرفته و امسال نیز ١٨٠٠ دیدار تاکنون با این عزیزان انجام شده است.
پايان پيام
کد مطلب: 212906