مديركل بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد تشريح كرد:
برنامه هاي سالروز ورود آزادگان استان كهگيلويه وبويراحمد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
مديركل بنياد شهيد وامورايثارگران استان كهگيلويه وبويراحمد برنامه سالروز ورود آزادگان استان كهگيلويه وبويراحمد راتشريح كرد.
 
به گزارش خبرنگار ايثار از ياسوج ؛صبح امروز و به مناسبت 26 مرداد سالروز بازگشت پیروزمندانه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، دومين جلسه هماهنگی و تدوین برنامه‌های مربوط به بزرگداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز در محل استانداري استان  برگزار شد.
در این جلسه سيد منصور موسوي مديركل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با تبريك هفته كرامت وگرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: تكریم و تجلیل از اسوه‌های صبر و ایثارگران به خصوص آزادگان سرافراز مختص به یک روز و یا یک هفته نیست بلكه هر روز باید از این عزیزان قدردانی نمود.
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، امروزه تبیین فرهنگ مقاومت، پایداری و اسارت، امرى حیاتى براى قشر جوان و نوجوان است، افزود: باید از همه امکانات موجود در این حرکت ارزشى فرهنگى بهره‏ بردارى کرد.
 
 وی تاکید کرد: لازم است، خاطرات و اثر مجاهدت و مقاومت وصف ‏ناپذیر این سفیران انقلاب اسلامی و اسیران  و رنج کشیدگان هشت سال دفاع مقدس به ‏صورت فرهنگ مصور و مکتوب براى نسل های آینده محفوظ بماند.
وی افزود: با توجه به در پیش بودن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، بنیاد شهید استان كهگيلويه وبويراحمد برنامه هایی پیش بینی نموده است.
موسوي  اظهار داشت: ديدار با نماينده ولي فقيه واستاندار استان ،دیدار از خانواده‌های آزاده با اولویت (شهدای آزاده، متوفی، بستری در منزل و بیمارستان)، برگزاری چشن با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی با همكاري شبكه استاني دنا،نشست خبري ،  معرفی آزاده به ستاد برگزاری نماز جمعه برای  ایراد سخنرانی، شناسائی و معرفی آزادگان موفق به صدا و سیما، هماهنگی با ادارات در خصوص تجلیل از آزادگان شاغل و یا بازنسشته توسط دستگاه‌های اجرایی و انجام امور تبلیغی از مصوبات این جلسه بوده است.
در ادامه حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میرمحمدی مدیرکل امور اجتماعی استانداری استان کهگیلویه وبویراحمدبیان داشت:آزادگان چون سدی استوار در برابر آزار و اذیت دشمن ایستادگی کردند و در راه آرمان خود ثابت قدم ماندند.
وي با بیان این که استقامت رزمندگان در دفاع مقدس برگرفته از روحیه اعتقادی شهدای کربلا بود اظهار کرد: آزادگان در طول دوران اسارت باور قلبی خود را به عشق به امام و رهبری ثابت نمودند بنابراين تجليل از آزادگان تجليل آرمان  ها و ارزش هاست .
مير محمدي  بر لزوم پاسداری از آرمان شهدا و آزادگان تاکید کرد.
مير محمدي  در ادامه گفت: آزادگان نوز چشم ملت هستند و امنیت امروز جامعه نیز ناشی از ایثارگری شهدا،رزمندگان و ایثارگران بوده است.
مير محمدي تجلیل از آزادگان را تکریم فرهنگ ایثار و شهادات دانست و گفت: باید همواره روحیه ایثار و از خودگذشتگی ایثارگران و ازاد گان سرافراز را پاس داشت.
پايان پيام
کد مطلب: 213065
 


 
 
سرو سرافراز
 

یادداشت: محمود عرب فرد