نشست معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با قضات و وکلای شاهد و ایثارگر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۳
عندلیبی در این نشست خاطرنشان کرد: حضور جامعه ایثارگری در قوه قضاییه و کانون وکلا ظرفیت بزرگی برای حمایت از آنان ایجاد ‌می‌کند.
 
به گزارش «ایثار» چهارمحال و بختیاری؛ سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور روز سه شنبه 10 مرداد 96 در نشست با قضات شاهد و ایثارگر و هیأت مدیره کانون وکلای استان اظهار کرد: شهدا اسطوره‌های واقعی فداکاری و ایثار هستند و هرچه داریم به برکت خون شهدا است.
عندلیبی ضمن اشاره به  وجود بیش از 7 هزار نخبه از جامعه ایثارگری در مرکز تشکل‌های ایثارگری بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: این افراد همان معیارهایی که بنیاد ملی نخبگان برای یک نخبه در نظر دارد را دارا هستند و در مرکز تشکل‌های ایثارگری ثبت‌نام و سامان‌دهی شده‌اند.
عندلیبی خاطرنشان کرد: حضور جامعه ایثارگری در قوه قضاییه و کانون وکلا ظرفیت بزرگی برای حمایت از آنان ایجاد ‌می‌کند.
وی اضافه کرد: انتظار ما این است که دادگستری و قوه قضاییه با جدیت پرونده‌هایی که یک طرف آن ایثارگران هستند را پیگیری کند.
وی با اشاره به ماده 59 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: این ماده در خصوص صدور پروانه وکالت برای تحصیل‌کردگان رشته حقوق در جامعه ایثارگری است که در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران 25 درصد سهمیه پیش‌بینی شده بود و نمایندگان مجلس در برنامه ششم آن را به 30 درصد افزایش دادند.

در این جلسه مواد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران بررسی و تشریحات لازم انجام گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 213219
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...