نشست معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با مشاورین ایثارگران دستگاههای اجرایی استان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
عندلیبی در این نشست گفت: در تلاش هستیم تا مشکلات شکلی و محتوایی که در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران وجود دارد را با نظر اصحاب فن، کارشناسان و مشاوران ایثارگران دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان بازوان بنیاد شهید و امور ایثارگران اصلاح کنیم و به دولت تحویل دهیم تا به مرحله اجرا برسد.
 
به گزارش «ایثار» چهارمحال و بختیاری؛ صبح امروز چهارشنبه 11 مرداد ماه 96 در  نشست معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با مشاورین ایثارگران کلیه دستگاههای اجرایی استان بررسی مشکلات ایثارگران بررسی گردید.
عندلیبی در این نشست با اشاره به تصویب قانون جامع خدمات‌رسانی ایثارگران، اظهار داشت: مجموعه قوانینی که در حوزه ایثارگری وجود دارد و به صورت آزمایشی در چهارسال گذشته در دستگاه‌های اجرایی، اجرا می‌شد منقضی شده و ما به‌ عنوان متولیان این امر تلاش کردیم تا این قانون با اصلاح و بازنگری تداوم پیدا کند.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران توانمندسازی و برقراری عدالت در توزیع خدمات و منابع به ایثارگران را از اهداف تدوین قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه این اتفاق تاکنون محقق نشده است و تصویب دائمی این قانون می‌تواند فرصتی برای اصلاح و بازنگری در آن ایجاد کند.
وی با اشاره به اینکه در قانون جامع ارائه خدمات به ایثارگران اشکالاتی وجود دارد، افزود: ما تلاش کردیم با یک نگاه مدیریتی و کلان این مشکلات را به کمترین حد خود برسانیم.
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه چالش اصلی در کشور موضوع اشتغال است، خاطرنشان کرد: اشتغال در جامعه ایثارگری یک بحث جدی است و باید در قانون یک هدف‌گذاری برای ایجاد اشتغال داشته باشیم و اگر اقتضائات این امر فراهم نشود در حد شعار باقی می‌ماند و نگاه ما در این امر کاهش نرم بیکاری در جامعه ایثارگری است.
وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا مشکلات شکلی و محتوایی که در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران وجود دارد را با نظر اصحاب فن، کارشناسان و مشاوران ایثارگران دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان بازوان بنیاد شهید و امور ایثارگران اصلاح کنیم و به دولت تحویل دهیم تا به مرحله اجرا برسد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 213235
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...