داخلی صفحه کردستان خبر
 
در نشست هماهنگی سالروز گرامیداشت آزادگان که در بنیاد شهید برگزار شد
۲۶ مرداد روزی به یادماندنی در تاریخ است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲
۲۶ مرداد روزی به یادماندنی در تاریخ است
 
محمد سلیمانی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان در نشست هماهنگی سالروز گرامیداشت آزادگان که در بنیاد شهید برگزار شد، اظهار کرد: ۲۶ مرداد روزی به یادماندنی در تاریخ است که از ایثار و مردانگی حکایت دارد و بیانگر رشادت‌ها و ایثار افرادی است که امام خمینی(ره) به آنها عشق می‌ورزید.
وی با اشاره به اینکه ارج نهادن به جایگاه آزادگانی که تا مرز شهادت رفتند و از ارزش‌ها و انقلاب ما دفاع کردند ستودنی است، افزود: این آزادگان دریایی خاطرات را در سینه‌های خود ثبت و ضبط کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان بیان کرد: آزادگان ارتباط معنوی و خاصی با امام راحل داشتند و امام(ره) در وصیت‌نامه خود به این عزیزان اشاره کرده است.
وی با اشاره به اینکه تلخ‌ترین روز برای آزادگان خبر ارتحال امام بود، عنوان کرد: آزادگان ما افرادی هستند که به تعبیر رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی سرود آزادی را سردادند و جامعه ما امروز به وجود این عزیزان افتخار می‌کند.
سلیمانی اعلام کرد: امروز کردستان به عنوان استانی فرهنگی نام گرفته و سرزمین مجاهدت‌های خاموش است که تقدیم ۸۴۰ آزاده سرافراز سند معتبری در این راستا به شمار می‌رود و چندین نفر دیگر از آزادگان کردستان مظلومانه در زندان‌های عراق به شهادت رسیدند که برای مردم و جامعه ما مایه افتخار بودند.
وی ادامه داد: امروز به برکت جانفشانی و ایثار و فداکاری آزادگان، جانبازان و شهدا ما در امنیت کنونی به سر می‌بریم و در حال فتح قله‌های رفیع علم و دانش هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان بخشی از دفاع مقدس را متعلق به آزادگان دانست و افزود: آنان گوش به امر ولی امر مسلمین به جبهه‌های جنگ رفتند و از این مرز و بوم دفاع کردند و با تنی مجروح در شرایطی قرار گرفتند که راهی جز اسارت نداشتند.
وی در پایان با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت این ایام یادآور شد: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار جانبازان در شهرستان‌ها با فرمانداران و امامان جمعه، نصب بنر، پلاکارد، تجلیل و دیدار با خانواده آزادگان و اجرای برنامه‌ها و مسابقات برای خانواده آزادگان، قدرشناسی اندکی از جانفشانی‌های آنان است.
 
کد مطلب: 213296