اعزام نخستین کاروان جانبازان به سرزمین وحی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
نخستین کاروان جانبازان روز دوشنبه 16 مردادماه برای زیارت خانه خدا عازم مدینه منوره شد.
اعزام نخستین کاروان جانبازان به سرزمین وحی
 
به گزارش «ایثار»، نخستین کاروان جانبازان برای زیارت خانه خدا با 123 نفر متشکل از 49 جانباز گران‌قدر و 74 نفر از همسران و همراهان این عزیزان و همچنین عوامل کاروان، روز دوشنبه 16 مردادماه پس از بدرقه توسط جمعی از معاونان و مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران از مقابل هتل هویزه تهران، عازم فرودگاه امام خمینی (ره) شدند و با پرواز شماره 1602 تهران را به مقصد مدینه ترک کردند.
اسلام کریمی مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه جانبازان عزیز ساکن شهرستان از روز گذشته یکشنبه 15 مردادماه با همسر و همراه خود در هتل هویزه تهران مستقر شده بودند، افزود: کاروان شماره 17999 به سرپرستی آقای محمد سعیدی ساعت 9 صبح با بدرقه معاونان و مدیران بنیاد از هتل هویزه عازم فرودگاه امام خمینی (ره) شد و هواپیمای این عزیزان ساعت 13 و 45 دقیقه به مقصد مدینه به پرواز درآمد.
وی افزود: هر کدام از جانبازان عزیز در این سفر، همسر و یک نفر همراه را در کنار خود خواهند داشت و با هماهنگی‌های صورت گرفته با سازمان حج و زیارت خدمات ویژه‌ای برای این عزیزان در نظر گرفته شده است که از جمله می‌توان به اتوبوس‌های ویژه جانبازان برای تردد در مکه و مدینه، هتل با امکانات مناسب برای جانبازان و تدارک امکاناتی چون کولر و حمام در مسیر عرفات، اشاره کرد. همچنین هماهنگی‌های لازم با سازمان هواپیمایی انجام شده تا شرایط خاص این عزیزان در پرواز آن‌ها در نظر گرفته شود.
مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اعمال طرح ترافیک در ایام حج در عربستان گفت: با توجه به این موضوع هماهنگی‌های لازم با مسئولین در عربستان انجام شده است تا شرایط خاصی برای تردد کاروان ویژه جانبازان در محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شود.
کریمی با اشاره به اعزام کاروان دوم جانبازان در روز شنبه 21 مردادماه به سرزمین وحی گفت: هم‌زمان با ورود کاروان دوم به مدینه، کاروان اول از این شهر عازم مکه می‌شود و اعضای کاروان دوم در محل استقرار این کاروان جایگزین می‌شوند. پس از اعزام کاروان دوم به مکه نیز اعضای هر دو کاروان در هتلی در کنار هم استقرار می‌یابند که جمعی از مسئولین سازمان حج و زیارت نیز در این هتل خواهند بود.
وی در پایان از حضور جمعی از خانواده‌های معظم شهدای منا در مراسم حج امسال خبر داد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 213625