نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد و دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان اظهار داشت: ما مدیون دلاورمردیهای شهدا و ایثارگران هستیم لذا باید در راستای گرامیداشت یاد و نام شهدا تلاش کنیم و بر این عقیده استوار باشیم که خدمت به خانواده معظم شهداو ایثارگران دارای اجری اخروی و باقیات و صالحات است.
 
به گزارش ایثار واحد چهارمحال و بختیاری؛ نخستین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در سال 96 در سالن جلسات شهید خرازی استانداری با حضور اعضای شورا و به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد.
در این جلسه مردانی؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ضمن خیرمقدم­گویی به حضار و تقدیر از فعالیتهای اعضا در امر ترویج فرهنگ ایثارگری گفت: تمام برنامه­های این حوزه برای تبیین فرهنگ ایثارگری به جوانان می­باشد تا فرهنگ ایثارگری در جامعه رونق پیدا کند. لذا اگر فرهنگ ایثارگری خوب تبیین شود کمتر از شهادت نیست.
فریبرز نجفی دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ضمن تقدیر از تلاش اعضای شورا در جهت کسب رتبه دوم کشور در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: ما مدیون دلاورمردیهای شهدا و ایثارگران هستیم لذا باید در راستای گرامیداشت یاد و نام شهدا تلاش کنیم و بر این عقیده استوار باشیم که خدمت به خانواده معظم شهداو ایثارگران دارای اجری اخروی و باقیات و صالحات است.
مصوبات جلسه:
1ـ مقرر شد: فرمانداران نسبت به تشکیل جلسات شورای ترویج فرهنگ شهرستان هر دو ماه یکبار و در صورت لزوم بیشتر اقدام و صورتجلسات آن را جهت جمع­بندی و بررسی مصوبات و پیگیری به دبیرخانه استانی شورای ترویج واقع در اداره کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان ارسال نمایند.
2ـ مشاوران فرمانداران در امور ایثارگران در جلسات شورای ترویج شهرستانی شرکت نمایند.
3ـ تمامی اعضای کارگروه دیدگاه و نظرات خود در افزایش کیفیت فعالیتهای شورای ترویج را در جلسات استانی اعلام نمایند.
4ـ فرمانداران شهرستانهای سامان، کوهرنگ و کیار زمینه راه­اندازی بنیاد شهید شهرستانها را با هماهنگی بنیاد شهید استان فراهم نمایند.
5ـ با هماهنگی بنیاد حفظ آثار استان، اداره برنامه و بودجه و فرمانداران و بنیاد شهید استان ساماندهی گلزار شهدای گمنام صورت پذیرد.
6ـ کمیته ویژه­ای متشکل از سپاه استان، بنیاد شهید استان و فرمانداران جهت تنظیم دستورالعمل نظم­دهی به یادواره­های شهدا با پیگیری ستاد کنگره سپاه قمر بنی­هاشم (ع) تشکیل و روند نظم­دهی به یادواره­های شهدا و اتخاذ دستورالعمل واحد صورت پذیرد.
7ـ کمیته ویژه­ای متشکل از سپاه استان، بنیاد شهید استان، بنیاد حفظ آثار و شهرداری شهرکرد با پیگیری ستاد کنگره سپاه قمر بنی­هاشم (ع) جهت شناسایی سرداران به تفکیک هر شهرستان و روند طراحی تصاویر آنها در مرکز استان تشکیل و دستورالعمل تهیه شده جهت تصویب در جلسه بعدی شورای ترویج مطرح گردد.
8ـ براساس صورتجلسه قبلی مقرر شد روند سرکشی و دیدار از خانواده شهدا توسط مدیران کل که به شهرستانها اعزام میشوند و سایر شهدا در جلسه شورای ترویج شهرستانها مطرح و پیگیری لازم توسط فرمانداران بعمل آید.
9ـ براساس صورتجلسه قبلی مقرر شده بود با پیگیری فرمانداران در شهرهایی که شهید مدافع حرم دارند خیابانی بنام شهید مذکور یا شهدای مدافع حرم نامگذاری شود و کمیته نامگذاری اماکن و معابر در شهرداریهای مرکز شهرستانها با عضویت بنیادشهید شهرستان تشکیل و روند نامگذاریها بنام شهدا نظم­دهی گردد.
10ـ فرمانداران محترم با همکاری دهیاری­ها و شهرداریها کمک کنند تمثال تمام شهدا در تمام شهرها و روستاها ساخته و نصب شود و روند بازسازی و بهسازی تابلوهای شهدا حتماً در جلسه شورای ترویج شهرستانها بررسی و در جلسه بعدی فرمانداران گزارش روند اجرای آن را اعلام نمایند.
11ـ درخصوص سالروز ورود آزادگان در 26 مرداد ماه نیز برنامه ریزیهای لازم انجام شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 214006