داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
یادواره بزرگ شهدای ترور و آیت الله عراقی در کرمانشاه برگزار می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
کرمانشاه - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری یادواره بزرگ شهدای ترور و گرامیداشت آیت الله 'بهاء الدین محمدی عراقی' در کرمانشاه خبر داد.
یادواره بزرگ شهدای ترور و آیت الله عراقی در کرمانشاه برگزار می شود
 
یادواره بزرگ شهدای ترور و آیت الله عراقی در کرمانشاه برگزار می شود
کرمانشاه - ایرنا - رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری یادواره بزرگ شهدای ترور و گرامیداشت آیت الله 'بهاء الدین محمدی عراقی' در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس سروری روز چهارشنبه در دیدار با آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه اظهار کرد: این یادواره قرار است با حضور مسئولان کشوری و استانی روز 19 مرداد و در شب شهادت آیت الله محمدی عراقی برگزار می شود.
وی ادامه داد: سخنران ویژه این مراسم که در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه برگزار می شود، حجت الاسلام ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس نهم خواهد بود.
سروری با بیان اینکه شهید آیت الله محمدی عراقی از بزرگترین علمای دینی استان کرمانشاه در بیستم مرداد ماه 1360 به درجه رفیع شهادت نائل آمد، افزود: از آن تاریخ تاکنون مراسمی در خور شان و منزلت وی برگزار نشده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه اظهار کرد: همچنین این شورا قصد دارد تا در روز 26 مرداد که سالروز ورود اولین گروه از آزادگان به خاک میهن و سالروز آزادسازی شهر پاوه است نیز مراسم ملی شب خاطره را در پاوه با حضور مهمانانی از داخل و خارج استان برگزار کند.
وی در ادامه با اشاره به دستور امام (ره) در 12 مرداد سال 59 مبنی بر تشکیل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، افزود: این شورا به منظور ساماندهی فعالیت های مذهبی و برگزاری منسجم مراسم دینی و ملی تشکیل شد.

سروری اضافه کرد: برگزاری مراسم 12 فروردین (روز استقرار نظام جمهوری اسلامی)، 14 و 15 خرداد (روز رحلت امام و قیام خونین مردم قم)، 7 تیر (روز قوه قضائیه)، هشتم شهریور (روز دولت)، 17 شهریور (کشتار خونین مردم به دست رژیم ستمشاهی)، 13 آبان (روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی)، روز جهانی قدس، ایام الله دهه فجر و راهپیمایی روز 22 بهمن از جمله برنامه هایی است که زیر نظر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می شود.
وی از همراهی دستگاه و ها نهادهای دولتی و خصوصی و اصحاب رسانه برای همکاری با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قدردانی کرد.
** کرمانشاه جایگاه مناسبی برای تجمعات مردمی در مناسبت های مختلف ندارد
فرماندار کرمانشاه نیز در این دیدار، به نبود جایگاهی مناسب برای تجمعات مردمی در مناسبت های مختلف شهر کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: امیدوارم با کمک نماینده ولی فقیه در استان این مشکل مرتفع شود.
فضل الله رنجبر ادامه داد: مردم کرمانشاه همواره در مراسم راهمپیمایی که به مناسبت های مختلف برگزار می شود حضوری پرشور و دشمن شکن دارد اما متاسفانه هنوز نتوانسته ایم جایگاه مناسبی برای اجتماع این مردم قدرشناس ایجاد کنیم.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد تا روز راهپیمایی یوم الله 22 بهمن امسال بتوان مکان مناسبی در مرکز شهر برای تجمع مردم ایجاد کرد.
رنجبر از تلاش های شبانه روزی رئیس و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کرمانشاه و اجرای خوب برنامه های ملی و مذهبی قدردانی کرد.
انتهای پیام /*
 
کد مطلب: 214028
 


 
 
ایثار اجتماعی؛ از صحنه نبرد تا بطن زندگی
 

نادر نصیری، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران ...