صمدیان تشریح کرد:
یک هزار و ۹۰۵ آزاده در آذربایجان شرقی داریم/ جزئیات برنامه های گرامیداشت هفته آزادگان
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷
خبرگزاری ائل: صمدیان، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با بیان اینکه یک هزار و ۹۰۵ نفر آزاده در استان آذربایجان شرقی داریم، گفت: حدود ۳۹ نفر از آزادگان استان در دوران اسارت به شهادت رسیدند.
 
به گزارش ائل، قاسم صمدیان در نشست خبری با اصحاب رسانه در آستانه بیست و هفتمین سالگرد ورود آزادگان به میهن اسلامی در ۲۶ مرداد ماه سال ۶۹ ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته آزادگان اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران از همان ابتدای پیروزی روزهای پرفراز و نشیبی را سپری کرده است اما به جرات می توان گفت که روز ۲۶ مرداد ماه سال ۶۹ یکی ازشیرین ترین روزهای انقلاب بود.
وی افزود: انقلاب اسلامی ساخته و پرداخته مردم است و چیزی جدا از دل های مردم نیست از این رو مردم نیز از همان ابتدا با انقلاب و تمامی مشکلات و ناهمورای های آن عجین بوده اند.
وی با اشاره به اینکه امروز پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم به هیچ وجه احساس خسران نمی کنند، تاکید کرد: امروز پس از ۲۷ سال می خواهیم آغازین روز آزادی آزادگان وطن را جشن بگیریم و برای نسل های جوان یادآور شویم که مردم ایران اسلامی برای حفط انقلاب و آرمان های آن از چه گذرگاه هایی عبور کرده اند و بدانند که هر وقت ایثار و گذشت بوده است مردم توانسته اند به راحتی مشکلات و موانع را از میان بردارند.
صمدیان در خصوص برنامه های گرامیداشت هفته آزادگان در استان گفت: دیدار جمعی از آزادگان استان با نماینده ولی فقیه، غبارروبی مزار شهدا، دیدار با تعدادی از خانواده های آزادگان در منازلشان، تجلیل از آزادگان شاغل در ادارات و نهادها، مشارکت در برگزاری همایش آزادگان اردوگاه موصل دو، صعود جمعی از آزادگان به قله دماوند و سبلان، اردوی یک روزه به تفرجگاه قوری گل، برگزاری مراسم شب خاطره با حضور آزادگان استان در مصلی امام خمینی(ره) از جمله اهم برنامه های این بنیاد برای پاسداشت مقام آزادگان است.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی افزود: ۳۶۰ نفر از فرزندان ممتاز دانش آموز و دانشگاهی ایثارگران در روز ۲۸ مرداد ماه تجلیل می شوند.
وی با بیان اینکه تقریبا ۱۰۰ درصد از آزادگان استان جانباز هستند، ادامه داد: ۸ نفر از آزادگان استان در دوران اسارت به شهادت رسیده اند و با تحقیقات و تخمین هایی که زده شده است حدود ۳۱نفر از شهدای دوران اسارت نیز توسط رژیم بعث اعلام نشده است.
وی با اشاره به اینکه نزدیک به ۳۵ هزار پرونده ایثارگری در استان داریم، افزود: یک هزار و ۹۰۵ نفر آزاده از این آمار را آزادگان تشکیل می دهند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
    https://goo.gl/dquR8W
کد مطلب: 214101
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...