داخلی صفحه اصفهان خبر
 
مهر گزارش می دهد
«محسن» پیش آرزوهایش روسفید شد/شهادت یحیی وار نخل ایستاده حرم
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
محسن حججی با رسیدن به آرزوی شهادت آن هم پیش پای زینب (س)، پیش آرزوها و امام زمانش رو سفید شد تا به قول خودش با دوبار شهید شدنش، زرنگی کند.
«محسن» پیش آرزوهایش روسفید شد/شهادت یحیی وار نخل ایستاده حرم
 
به گزارش ایثار اصفهان، به نقل از مهر، عشقِ شهادت در چشم هایش موج می زند آنقدر که همه فکر و ذهنش با وجودیکه به روزهای پدر شدنش نزدیک می شود، شهادت است. یک دم از این آرزوی دیرینه خود غافل نمی شود تا آنجا که برای گرفتن جواز شهادت خود پدر و مادر را راهی مشهد می کند تا با گرفتن رضایت آنها، آخرین سد راهش برای آسمانی شدن هم برداشته شود.
شهید محسن حججی یک جوان دهه هفتادی بود که با گذشتن از همه جذابیت های این دنیا، به دفاع از آرمان های اسلام راهی سوریه شد و با به اسارت در آمدن از سوی داعش، بعد از دو روز به آرزوی شهادت دست یافت و یحیی گونه میهمان پروردگار خود شد.
این جوان نجف آبادی که حالا یک یادگار دوساله از خود را نزد همسرش به امانت گذاشته است، از جهادگران و اعضای فعال مؤسسه شهید احمد کاظمی بود که در عملیاتی مستشاری نزدیک مرز سوریه با عراق به اسارت گروه تروریستی داعش درآمد و پس از دو روز به ‌دست تروریست‌ های تکفیری در سوریه به شهادت رسید.
شهید حججی دهمین عضو از لشکر زرهی 8 نجف اشرف است که طی جنگ در خاک سوریه به شهادت رسید اما نحوه شهادت این جوان 21 ساله اصفهانی، از روز گذشته تاکنون به یکی از ترندهای داغ شبکه های مجازی تبدیل شده است تا آنجائیکه محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان هم در صفحه اینستاگرام خود درباره شهادت شهید حججی نوشت: سلام بر شهید عاشق محسن حججی و همه شهیدان مدافع حریم اهل بیت (ع) که خود را فدای امنیت و آرامش مسلمانان مظلوم و مبارزه با جنایت و شقاوت تروریست های تکفیری و حامیانشان کردند.
وی ادامه داد: درود خدا بر نخل‌های بی‌سر سرزمین شهامت و استقامت که عاشقانه و مظلومانه در راه عزت و شرف ایران و اسلام جان عزیز خود را تقدیم کردند.
وزیر امور خارجه کشورمان افزود: سلام بر شهید عاشق محسن حججی و همه شهیدان مدافع حریم اهل بیت (ع) که خود را فدای امنیت و آرامش مسلمانان مظلوم و مبارزه با جنایت و شقاوت تروریست های تکفیری و حامیانشان کردند.
وعده انتقام سخت و جدی برای آرام شدن دل داغداران «محسن»
مادر شهید حججی در خصوص حرف های پیش از شهادت محسن، می گوید: مادر رضایت بدهید من به شهادت برسم تا پیش حضرت زینب رو سفید باشم. من هم گفتم حرفی ندارم و برو.
مُهر رضایت مادر پای شهادت نامه محسن، دیگر بهانه ای برای شهادت او باقی نمی گذارد و دیری نمی گذر که خبر دل کندن محسن از زمین، مادر را یاد روزی می اندازد که محسن برای رفتنش به سوریه نذر می کند، پای پدر و مادرش را ببوسد و اینجاست که جای آن بوسه، داغ مادر را تازه و تازه تر می کند.
مرور خاطرات آخرین دیدار، هنوز مادرِ محسن را یاد وداع زینب با برادرش حسین می اندازد. یاد روزی که محسن هم همچون مقتدا و سالارش، اباعبدالله چون نخلی استوار برای دفاع از آزادی و انسانیت ایستاده اما سر ندارد!.
دل های بی قرار به ویژه دل مردم اصفهان، تنها شاید با یک پیام آرام گرفت و آن هم وعده سردار قاسم سلیمانی برای انتقام خون محسن حججی بود. وعده ای که از حالا لرزه بر اندام تکفیران داعش انداخته است و آنها را مطمئن ساخته که به زودی، ضربه سختی از سوی نیروهای مبارز و مدافع حرم دریافت خواهند کرد.
سخت انتقام می گیریم
سرهنگ سیف الله رشید زاده در این خصوص به مهر می گوید: این وعده مرحمی بروی دل های ما است.
فرمانده لشکر 8 نجف اشرف ادامه می دهد: به حول و قوه الهی انتقام سخت را خواهیم گرفت.
آخرین حرف های «محسن» با «علی» دو ساله
همسر شهید محسن حججی هم طی پیامی در پی شهادت شهید حججی به دست نیروهای تکفیری داعش تأکید کرد:
همسرم رفت که بگوید امام خامنه ای تنها نیست...
رفت که بگوید هنوز هم مردان خدایی هستند...
اگه کسی خواست اشکی برای همسرم بریزد به اشکش هدف بدهد.
برای حضرت زینب (س) و امام حسین (ع) گریه کند...
همه زیر لب فقط بگوئید امان از دل زینب(س).....
شهید محسن حججی در آخرین وصایای خود در ابتدا خطاب به فرزند دو ساله اش علی، می گوید: علی جان خیلی دلم می خواهد در این راه روسفید و شهید شوم.
وی ادامه می دهد: خیلی دلم می خواهد یک بار قبل از ظهور امام زمان و یک بار بعد از ظهور امام زمان شهید شوم به خیال خودم این کار، زرنگی است؛ دو بار شهید شوم برای رضای خدا.
محسن حججی به علی دوساله می گوید: علی جان جامعه روز به روز سخت تر می شود، گناه رشد می کند، پاک بودن در این جامعه خیلی سخت تر از قبل است  هرچه به ظهور نزدیک می شویم، خطاها بیشتر می شود بنابراین نه تنها باید مراقب خودت بلکه باید مراقب مادرت هم باشی. علی جان! اسمت را گذاشتم علی که پیشوایت بشود مولا علی (ع) و یکی از سربازهای امام زمان بشوی.
انتهای پیام/
کد مطلب: 214265
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...