آزادگان ثروتی عظیم برای جمهوری اسلامی ایران هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
مدیرکل بنیاد قزوین گفت: آزادگان ذخایر بزرگ خداوند و ثروت عظیم برای جمهوری اسلامی ایران هستند که در چنگال رژیم بعث عراق اسیر و سال‌ها در رنج و سختی زندگی کردند.
آزادگان ثروتی عظیم برای جمهوری اسلامی ایران هستند
 
به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایثار واحد قزوین گفت: آزادگان همان طور که امام خمینی(ره) فرمودند «اسرا در چنگال دژخیمان خود سرود آزادی بودند و آزادگان جهان آن را زمزمه می‌کردند، آزادگانی که فارغ‌ از هر گونه وابستگی‌ها و دلبستگی‌ها با ارادت مظلومانه خود ندای آزادمردی را به گوش همه جهانیان رسانیدند».
وی افزود: آزادگان ذخایر بزرگ خداوند و ثروت عظیم برای جمهوری اسلامی هستند که در چنگال رژیم بعث عراق اسیر و سال‌ها در رنج و سختی زندگی کردند.
حقایق‌پور گفت: اگر چه آزادگان ما در طول سال‌ها اسارت به خودسازی پرداختند ولی بازماندگان این عزیزان به ویژه همسران، فرزندان و والدین آنها، سال‌های سخت و پر مشقتی را سپری کردند.
این مسوول افزود: آزادگان وارثان بزرگ شهیدان هستند و مانده‌اند تا راه آنها را به جامعه‌ امروز یادآوری کنند. در واقع انتظار امروز آزاده‌ها همچون انتظاری است که شهدا در وصایا برای حفظ وحدت و یکپارچگی جامعه داشتند، لذا باید دستاوردهای عظیم آنها را ارج نهیم و قدرشان را بدانیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: استان قزوین همان گونه که در دوران جنگ تحمیلی و قبل از آن شهدای ممتازی را تقدیم انقلاب کرده، در همان ایام نیز سرآمدان و آزادگانی از این دیار تقدیم جمهوری اسلامی کرده است.
وی با اشاره به شهید حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر ابوترابی‌فرد اظهار داشت: شهید ابوترابی‌فرد زبانزد همه آزادگان ایران است که با درایت خود توانست در طول دوران دفاع مقدس با رهبری و مدیریت ارزشمند خود از ورود خسارات جبران‌ناپذیری به اسرای ما جلوگیری کند.
وی گفت: سرلشگر خلبان شهید حسین لشگری نیز یکی از آزادگان ممتاز کشوری است که از این دیار برخاسته و نخستین خلبان نیروی هوایی جمهوی اسلامی است که برای پاسخگویی به تهاجمات رژیم بعث عراق به نیروهای متجاوز آن حمله کرده و سرانجام به اسارت نیروهای عراقی درآمد.
حقایق‌پور افزود: شهید لشگری که از سوی دولت عراق با عنوان سند آغازگر جنگ تحمیلی در طول 16 سال بدون اعلان رسمی در زندان‌های رژیم بعث اسیر بوده، بعد از تحمل 18 سال اسارت به عنوان آخرین اسیر به میهن اسلامی بازگشت.
این مسوول گفت: استان قزوین با تقدیم 665 آزاده در طول دفاع مقدس نقش خود را در پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی ایفا کرده است.
وی افزود: امروز وظیفه‌ همه ما، پاسداری از ایثار و مقاومتی است که توسط آزادگان در دوران دفاع مقدس ثبت و ضبط شده که یکی از راه‌های تحقق این مهم انعکاس و نشر خاطرات و سرگذشت آنان و انتقال به نسل امروز و آینده است.
حقایق‌پور گفت: اگر چه تاکنون تعداد اندکی از آزادگان ما فرصت ثبت و ضبط خاطرات خود را داشتند اما وقایعه اتفاقیه برای این عزیزان قابلیت تولید فرآورده‌های فراوان در عرصه فرهنگ و هنر را دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: امروز وظیفه‌ سنگین بر دوش آزادگان است که به درج خاطرات خود بپردازند و باید دستگاه‌های مرتبط نیز نسبت به تولید آثار فاخر در این زمینه همت گمارند.
وی افزود: امروز که آزادگان در قید حیات هستند فرصت‌های بسیار ارزشمندی است که باید همه مسوولان دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی از آن استفاده کرده و با بهره‌گیری از حضور و بیان سرگذشت این عزیزان در دوران اسارت، سیره و روش زندگی آنان را به نسل جوان منتقل کنند.
این مسوول گفت: اگر چه تولید فیلم سینمایی و سریال شوق پرواز در خصوص سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی دیر اتفاق افتاد اما کار ارزشمندی بود که زمینه‌ آشنایی نسل امروز با ایشان را فراهم ساخت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 214285