زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان رسالت اصلی بنیاد است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۱
مدیرکل بنیاد گیلان تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان وظیفه و رسالت اصلی بنیاد است و این مهم با مشارکت همه مسئولین فرهنگی و انعکاس مظلومیت حاجیان شهید به جهانیان و افشای دست جنایتکاران این حادثه انجام خواهد گرفت.
زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان رسالت اصلی بنیاد است
 
به گزارش «ایثار»، جلسه هم اندیشی ستاد هماهنگی برگزاری بزرگداشت یاد و خاطره شهدای گیلانی فاجعه منا، صبح امروز با حضور مدیرکل و معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، نمایندگان سازمان حج و زیارت استان، خانواده شهدای منا و روسای بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای لنگرود، رودسر و املش در دفترکار مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان برگزار شد.
عبداله پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در این جلسه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «فاجعه منا نباید فراموش شود»، اظهار کرد: باید حادثه عظیم منا به نحوی شایسته جاری و ساری و گرامی داشته شود و از منظر اسلام و فرهنگ غنی شهادت، مظلومیت زائران بیت اله الحرام همچنان زنده نگه داشته شود تا دنیا بفهمد که ایران و ایرانی خود قربانی تروریسم و خودکامگی مسئولین رژیم آل سعود هستند.
مدیرکل بنیاد استان تصریح کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهیدان وظیفه و رسالت اصلی بنیاد است و این مهم با مشارکت همه مسئولین فرهنگی زیربط برای تحقق آرمانهای شهدا و انقلاب و انعکاس مظلومیت حاجیان شهید به جهانیان و افشای دست جنایتکاران این حادثه انجام خواهد گرفت.
پاکاری یادآور شد: در فاجعه منا حدود هفت هزار حاجی به شهادت رسیدند که 461 نفر آنان، ایرانی بودند. در این حادثه تلخ، 16 حاجی گیلانی به شهادت رسیدند که همه آنها از یک کاروان بودند؛ 11 حاجی از لنگرود، سه حاجی از رودسر و دو حاجی از املش.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان بیان داشت: همزمان با موسم حج و عید بزرگ قربان، مراسم گرامیداشت شهدای منا در استان گیلان در تمامی شهرها بویژه شهرستانهای رشت، لنگرود، رودسر و املش برگزار می شود.
وی افزود: علاوه بر برگزاری این مراسم، برنامه های جانبی همچون دیدار با خانواده های شهدای معظم منا انجام خواهد شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 214310