شهید «محسن حججی» افتخار ایران و اسلام است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
استاندار اصفهان در دیدار با خانواده شهید محسن ححجی گفت: ما تا به حالا آقا محسن را نمی‌شناختیم اما از این به بعد این شهید بزرگ و ولایتمدار در قلب ما جای دارد و باعث افتخار اسلام، ایران و اصفهان است.
شهید «محسن حججی» افتخار ایران و اسلام است
 
به گزارش «ایثار»، رسول زرگرپور استاندار اصفهان شامگاه شنبه 21 مرداد به نمایندگی از دولت و به همراه داریوش وکیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان با حضور در منزل شهید مدافع حرم محسن حججی با خانواده این شهید والامقام دیدار و از مقام شامخ او تجلیل کرد.
زرگرپور در اين ديدار با بیان اینکه در استان اصفهان، نجف‌آباد جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: دو هزار و 300 نفر از 23 هزار شهید اصفهان مربوط به این شهر است. وقتی صحبت از شهادت و شهیدپروری در استان‌های کشور به میان می‌آید حرف از نجف‌آباد است؛ در نجف‌آباد دبیرستانی به‌نام دبیرستان شهید منتظری وجود دارد که 234 شهید دارد.
استاندار اصفهان با اشاره به اینکه شهادت در استان اصفهان و نجف‌آباد جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار داشت: بعضی شهادت‌ها در تاریخ بی‌نظیر و بی‌بدیل است، مانند شهادت آقا محسن حججی که برای اسلام، ایران و اصفهان افتخار بزرگی است.
وی با بيان اینکه بعضی شهادت ها دل آدم را به آتش می‌کشد، خاطرنشان كرد: خبرنگار شبكه المنار گفته بود «من همیشه وقتی که یاد امام حسین(ع) و کربلا می‌افتم در ذهن خودم ترسیم می‌کردم تا ببینم وضعیت امام حسین(ع) چگونه است، اما وقتی فیلم آقا محسن حججی را دیدم برایم روشن شد که آن فضا چگونه است».
زرگرپور با بیان اینکه شهادت اثرگذار است و خون تازه در رگ انقلاب اسلامی جاری می‌کند، بیان داشت: بخشی از این شهادت‌ها اثرگذاری‌شان ویژه و خاص است. چیزی که از محسن حججی شنیدیم جز خوبی نبود؛ متدین، ولایتمدار، شریف و اهل کار و تلاش برای مردم محروم و مستضعف و جهادگری با اخلاق خوش بود.
وی تصریح کرد: وقتی فیلم این شهید بزرگوار را دیدم که پای پدر و مادرش را می‌بوسد حال عجیبی به من دست داد و این نشان می‌دهد که این شهید از عمق وجود به جایگاه پدر و مادر واقف است. شنیدم وقتی می‌خواست برود گفته بود من دفعه اول که رفتم سوریه و شهید نشدم به این دلیل بود که اجازه پدر و مادرم را نداشتم، باید از آنها اجازه بگیرم و شهید شوم.
وی با تبریک و تسلیت شهادت محسن حججی به خانواده‌اش عنوان كرد: برای تربیت چنین فرزندی به شما تبریک می‌گویم، شهادت آقا محسن بسیار اثرگذار و غیر قابل باور است.
زرگرپور با بیان اینکه این عزت را دشمن داد، متذكر شد: وقتی خدا بخواهد به انسان عزت بدهد وسیله‌اش را دشمن فراهم می‌کند.
وی اضافه کرد: هرچه نگاه می‌کنیم می‌بینیم که شمرها همه یک قیافه دارند، کسی که پشت سر آقا محسن ایستاده مانند شمر است. خدا لعنتشان کند که با این چهره‌های زشت و کریه حالت انزجار به انسان دست می‌دهد.
وی ابراز داشت: ما تا به حالا آقا محسن را نمی‌شناختیم اما از این به بعد این شهید بزرگ و ولایتمدار در قلب ما جای دارد و باعث افتخار اسلام، ایران و اصفهان است. شهادت آقا محسن افتخار دیگری به افتخارات نجف‌آباد افزود و چه‌ خوب که این افتخار در خانواده شما شکل گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 214357