داخلی صفحه مرکزی خبر
 
تاکسی مهربانی به عشق شهدا
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰
خبرگزاری شبستان: لبخند رضایت مسافران برای من بسیار ارزشمند است و وقتی می بینم خانواده شهدا را برای دیدار با فرزندانشان به گلزار شهدا می رسانم و آنها خوشحال هستند خستگی از تنم بیرون می آید.
 
خبرگزاری شبستان/ اراک
هنوز هم در میان اخبار و گلایه و شکایت از گرانی روزگار آدم های خوبی به امید خدا روز را آغاز می کنند و برکت مالشان را در انفاق و یاری که  به دیگران می کنند پیدا می کنند.
 
از تاکسی سبز و تاکسی کتاب که بگذریم در اراک یک تاکسی مهربانی پیدا شده است که به انجام کار بزرگ و خیری دست زده تا فرهنگی متعالی را زنده نگه دارد فرهنگی که ما همه مدیون آن و رشادت های افرادی هستیم که این فرهنگ را با نثار خون خود نهادینه کردند.
 
یک راننده تاکسی در اراک از مسافرانی که عازم گلزار شهدا هستند کرایه نمی گیرد؛ او روزهای پنج شنبه در ابتدای خیابان قائم مقام شهر اراک به انتظار مسافران به ویژه خانواده شهدا است که برای تجدید پیمان و دیدار با عزیزانشان به گلزار شهدا می روند می نشیند تا آنها را به رایگان به مقصد برساند.
 
این مرد مهربان با این کارش آدم را به این فکر می اندازد که یک روز در هفته هم به فکر خلق خدا و آخرت باشیم و بیشتر با هم مهربان بوده و به کارهای خیر و خدا پسندانه نیز دست بزنیم.
 
ما شاهد قلب های مهربان هستیم که در صدد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تبیین این فرهنگ در بین نسل جوان و نوجوان جامعه اسلامی که انجام کار فرهنگی و تبیین آن در بین اقشار مختلف جامعه نیازمند صبر و شکیبایی است.
 
هنوز هم قلب های مهربان وجود دارند که با عشق و علاقه به فعالیت های فرهنگی می پردازند و کارهای بزرگی انجام می دهند برای رضای خدا.
 

 
حضور خانواده شهدا و ایثارگران در ماشین حس خوبی به من می دهد
 
قاسم هداوند، راننده تاکسی مهربانی اراک با اشاره به اینکه حدود 7 هفته است که این کار را انجام می دهد، گفت: من این کار را برای رضای خدا و خدمت به خانواده معظم شهدای و ایثارگارن و مردم شهرم انجام می دهم.
 
وی افزود: شهدا انقلاب و دفاع مقدس، شهدای هسته ای، شهدای مدافع حرم و شهدای آتش نشان همه برای آرامش و امنیت ما گام در این مسیر گذاشته اند و ما باید هر طور که می توانیم قدر دان این زحمات و از خود گذشتگی ها باشیم.
 
راننده تاکسی مهربانی ادامه داد: من هر هفته از ساعت 5 عصر روز های پنج شنبه با حضور در ابتدایی خیابان قائم مقام آماده انتقال مسافران به گلزار شهدا هستم و این کار را به صورت رایگان و برای رضای خدا انجام می دهم.
 
هداوند گفت: من خودم داری دو فرزند پسر هستم و در حال حاضر مستاجر و مشکلات مالی و اقساط ماشین و کرایه خانه مانع از انجام این کار نشده و من با عشق و علاقه این کار را انجام می دهم.
 
وی با اشاره به اینکه پیشنهاد این کار از عماد پسر بزرگم بود، افزود: بعد از طرح پیشنهاد این کار در خانه مورد موافقت من و همسرم قرار گرفت و با توکل به خدا این کار را آغاز کردم و خیلی راضی و خشنود از انجام این کار هستم.
 
راننده تاکسی مهربانی ادامه داد: لبخند رضایت مسافران برای من بسیار ارزشمند است و وقتی می بینم خانواده شهدا را برای دیدار با فرزندانشان به گلزار شهدا می رسانم و آنها خوشحال هستند خستگی از تنم بیرون می آید.
 
وی با بیان اینکه این کار را با عشق به شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم انجام می دهد، گفت: من می خواهم با این کار پیام شهدا به ویزه شهدای مدافع حرم را به گوش مردم برسانم تا مردم نیز بدانند این آرامش و امنیت نتیجه از خود گذشتگی شهدا است که به دفاع از اسلام و انقلاب پرداخته اند.
 
هداوند گفت: اگر هر فردی با هر توانی که دارد یک کار کوچک در راستای پاسداشت شهدا انجام دهد این کارهای کوچک با هم یک جریان بزرگ می شود و یاد و خاطره شهدا و ایثارگری آنان همیشه در دل ها زنده می ماند.
 
راننده تاکسی مهربانی با اشاره به اینکه مردم هنوز اطلاعات زیادی در این مورد ندارند گفت: امید وارم اطلاع رسانی شود و مردم از این کار استقبال کنند و خودم نیز تا جایی که بتوانم این کار را انجام خواهم داد و در خدمت خانواده شهدا و ایثارگران و مردم شهرم هستم.
 
وی با اشاره به خانواده شهیدی که برای دیدن این تاکسی مهربانی به انتظارش در ابتدای گلزار شهدا ایستاده بودند گفت: آنها برای دیدین تاکسی مهربانی و تشکر از این کار خیر ساعتی ایستاده بودند و تا با من دیدار کنند که این بهترین چیز برای من بود که خانواده شهدا را راضی و خشنود می بینم.
 
هداوند همچنین به کانان تلگرامی که فرزندش برای اطلاع رسانی در فضای مجازی ایجاد کرده نیز   اشاره کرد و افزود: کانال  @Taximehrabane به منظور اطلاع رسانی بیشتر و همچنین ارایه نظرات و پیشنهادات مردم برای انجام بهتر این کار درست شده است.
 

 
تقدیر از راننده تاکسی تاکسی مهربانی
 
سید احمدمیرمحمدی، سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک نیز ضمن تقدیر از راننده تاکسی مهربانی گفت:  تقدیر و تشکر از رانندگان نمونه و خدمتگذاران در ناوگان حمل و نقل عمومی همواره در دستور کار سازمان قرار دارد.
 
وی افزود: انجام این مهم باعث تشویق و ترغیب دیگر رانندگان زحمتکش می شود که با برخورد مناسب و رفتار پسندیده خود شایستگی و لیاقت این قشر زحمتکش را در دیدگان شهروندان به اثبات می رسانند که مؤید این مطلب تایید حسن رفتار، کردار و خدمت رسانی در زمینه جابه جایی مسافران گلزار شهدا هر هفته پنج شنبه توسط آقای قاسم هداوند راننده تاکسی خط ولیعصر است .
 
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در ادامه در خصوص انتخاب راننده نمونه گفت: معیار انتخاب راننده نمونه تاکسی، نحوه برخورد مناسب و در خور شان ایشان با مسافرین، حسن امانتداری، حضور فعال در خط مربوطه در طول روز، نداشتن شکایت از سوی شهروندان، با ظاهری آراسته و خودرویی تمیز در محل کار خود حاضر شدن و رعایت اصول و قوانین راهنمایی و رانندگی و تاکسیرانی است.
 
میرمحمدی در خاتمه تصریح کرد : به همین منظور از آقای قاسم هداوند تاکسیران نمونه و خادم شهدا، در زمان خدمت رسانی در مزار گلزار شهدا تقدیر و تشکیل به عمل آمده است.
 
وی اضافه کرد: تکریم خانواده های شهدا و ايثارگران وظیفه همگانی است چرا که این عزیزان با صبوری و گذشت کار بزرگی انجام داند.
 
حرکت در مسیر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کار ارزشمندی است
 
محمد ابراهیم عباسی، شهردار کلان شهر اراک نیز ضمن تقدیر از آقای هداوند راننده تاکسی مهربانی گفت: هر کسی در بحث ایثار و شهادت گامی بردارد کار بسیار ارزشمندی انجام داده است.
 
وی با اشاره به اینکه جوانان ایران اسلامی در دوران انقلاب و دفاع مقدس از جان خود گذشتند تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد افزود: ما باید امروز قدر دان این از خودگذشتگی و فداکاری باشیم و به هر شکلی که می توانیم در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش کنیم.
 
شهردار کلان شهر اراک اضافه کرد: اقدام این راننده بسیار قابل تقدیر است چرا که با عشق و علاقه به انجام این کار پرداخته و دین خود را به شهدا و خانواده آنها ادا کرده است.
 

 
تاکید بر تکریم و تقدیر از خانواده شهدا و پاسداری از خون شهدا
 
مدير كل بنياد و امور ایثارگران استان مرکزی با اشاره به کار خیر و خدا پسندانه آقای قاسم هداوند گفت: یان کار پاسداری از خون مطهر شهدا وتکریم خانواده های آنان است که همه افراد جامعه وظیفه دارند این مهم را به هر صورتی که می توانند انجام دهند.
 
حجت الاسلام حسن هنرمند در ادامه با اشاره به نقش خانواده شهدا و ایثارگران در تداوم راه عزتمندانه انقلاب افزود: همه وظیفه دارند قدر این موهبت و گنجینه معنوی و معرفتی را بدانند و همواره قدردان خانواده های معظم شاهد، ایثارگر و آزاده باشند.
 
وی خاطر نشان کرد: خدمت به شهدا و گام نهادن در این عرصه علاوه بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه آرامش روحی را برای افراد به دنبال دارد که بتوانیم با این کارهای خود قدر دان گوشه ای از رشادت ها و جانبازی این عزیزان باشیم.
 
این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش رسیدگی به مسائل ، مشکلات و دغدغه های خانواده های شهدا و ایثارگران را از اولویت های بنیاد دانست و ادامه داد: شهدا رفتند تا امروز ملت ایران در امنیت کامل باشند و به همین خاطر پاسداری از خون مطهر شهدا وتکریم خانواده های آنان  وظیفه همه است.
 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با بیان اینکه شهدا، ایثارگران و آزادگان این مرز و بوم در دامان خانواده هایی مومن، مخلص و انقلابی رشد و نمو یافتند، اضافه کرد: این بزرگ مردان با پیروی از سیره ائمه معصومین و رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی قدم در راهی گذاشتند که سعادت دنیوی و اخروی را به ارمغان داشت.
 
 
پایان پیام/
کد مطلب: 214370
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...