دین، استقلال و آزادی را مدیون شهدا هستیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان گفت: امروز اگر استقلال، دین و آزادی داریم مدیون علما و شهدا هستیم و لذا وظیفه داریم در پاسداری از این آرمان های بزرگ از هیچ کوششی دریغ نورزیم.
دین، استقلال و آزادی را مدیون شهدا هستیم
 
به گزارش «ایثار»، مراسم سی و ششمین سالگرد شهادت حضرت آیت اله شیخ بهاء الدین عراقی عصر روز جمعه بر سر مزار این عالم وارسته در شهرستان کنگاور با حضور خانواده های معظم شاهد و ایثارگر برگزار شد.
این مراسم به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کنگاور و با حضور آیت الله محمدی عراقی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام عسگری مدیرکل بنیاد استان و ایزدی فرماندار، برگزار شد.
آیت اله محمدی عراقی پایه گذاری و تداوم انقلاب را مرهون خون شهدای ترور و دیگر شهدای والامقام ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: در مکتب نورانی اسلام فقاهت، علم و دین با شهادت گره خورده و این راه و مسیر روشن را ائمه هدی علیهم السلام به ما نشان داده اند.
آیت اله محمدی عراقی گفت: افتخارات کشور حاصل فداکاری و حماسه هایی است که این بزرگان و روحانیون آفریدند و ما باید این افتخارات را به جامعه و به ویژه جوانان جامعه منتقل کنیم.
آیت اله محمدی عراقی با یادآوری فتوای تاریخی میرزای شیرازی مبنی بر تحریم تنباکو اظهار داشت: آن روز بود که قدرت های استکباری جایگاه دین و قدرت اسلام و روحانیت را دریافتند و دنبال آن ملت ایران از قید آن قرارداد استعماری نجات پیدا کردند.
وی افزود: امروز اگر استقلال، دین و آزادی داریم مدیون این علما و شهدا هستیم و لذا وظیفه داریم در پاسداری از این آرمان های بزرگ از هیچ کوششی دریغ نورزیم.

برگزاری یادواره 7 شهید والامقام روستای زوم در شهرستان پاوه
یادواره هفت شهید روستای زوم تحت عنوان آبروی محله، به همت بنیاد شهرستان پاوه، با حضور ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه این شهرستان، سعید بهشتی راد فرمانده ناحيه مقاومت بسيج، لطفی رییس بنياد، روسای ادارات محلی، نيروهای نظامی و انتظامی و خانواده های ایثارگر، در شهرستان پاوه برگزار شد.
اين مراسم به منظور زنده نگه داشتن ارزشها و اهداف والای شهيدان در بين اقشار جامعه به خصوص نسل جوان، با محوريت شهدای ازكات برگزار شد.
ابتدای مراسم، بهشتی راد ضمن گرامی داشت ياد و خاطره شهدا گفت: هدف از برگزاری اين يادواره ها زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و بزرگداشت خانواده های معزز آنان است و اين طرح برای ايجاد ارتباط بيشتر مردم با خانواده گرامی شهدا و يادآور این مطلب است كه ما هرچه داريم از بركت خون شهيدان است.
وی افزود: شهدايی كه برای دين خدا و عزت اسلام جنگيدند و دفاع كردند و تنها هدف اصلی آنها رضايتمندی خداوند متعال بود، به درستی يادواره شهدا را به اسم آبروی محله نام گذاری كردند و آبروی هر محله ای شهدا هستند.
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج در پايان اظهار داشت: خط شهدا خط استقامت و استكبار ستيزی است و ما بايد روحيه استكبار ستيزی خود را حفظ كنيم و همواره ادامه دهنده راه شهدا باشيم.
در ادامه حاج ماموستا ملا قادر قادری گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می فرمايند اين مردم مومن به دو دسته تقسیم می شوند دسته اول افراد صادق كه خون خود را برای دفاع از دين، وطن و ديار خود اهدا می كنند و دسته ديگری نيز در زندگی باقی می مانند.
وی افزود: افرادی كه در زندگی می مانند بايد دو وظيفه انجام دهند دفاع از شهدا، خط، فكر، مسير و زحمات آنها و همچنين ثابت بودن خود آن افراد كه ماديات باعث تغيير آنها نشود. 
انتهای پیام/
کد مطلب: 214375