داخلی صفحه کردستان خبر
 
جلسه کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید استان برگزارشد
یادواره شهدای تروربرگزارمی شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۴
یادواره شهدای تروربرگزارمی شود
 
محمد سلیمانی در جلسه کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب و 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: 840 آزاده سرافراز متعلق به استان کردستان بوده که این افتخاری بزرگی است و از این تعداد 14 شهید آزاده به‌علت اسارت و عوارض ناشی آن به درجه رفیع شهادت نائل شدند.
وی گفت: بی‌گمان قلم‌زدن در عرصه ترویج ایثار و شهادت کار بسیار ارزشمند و رسالتی خطیری بوده و مهم‌ترین کمیته‌ای که می‌تواند آثار آن ماندگار و به نسل‌های جوانان کردستانی منعکس شود همین کمیته رسانه ستاد کنگره 5400 شهید استان است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان تصریح کرد: با تمام وجود و کمال میل آماده هرگونه همکاری با اصحاب رسانه استان هستیم چراکه وظیفه ذاتی ما این است همانطور که قبلاً نیز ارتباطات خوبی داشته‌ایم! و با آغش باز استقبال کرده‌ایم و تداوم هم خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه از مجموع 17 هزار شهید ترور کشور 300 شهید آن مربوط به استان است، گفت: قرار بر این است "یادواره شهدای ترور" به عنوان یکی از پیش کنگره‌ها در کردستان برگزار شود.
سلیمانی افزود: به دنبال آن هستیم که کتابی تحت عنوان «یادواره شهدای ترور» تدوین و چاپ شود که برگرفته از مشخصات شهدا و گزیده‌ای کوتاه از نحوه شهادت آنان باشد.
وی اظهار کرد: باکمال میل با اصحاب رسانه استان جهت گرفتن مصاحبه با خانواده‌های شهیدان کردستان همکاری می‌کنیم و مقدمات ورود آنها را فراهم می‌کنیم.
 
کد مطلب: 214483