داخلی صفحه کرمان خبر
 
محدرضا حسنی سعدی :
ایستادگى و مقاومت آزادگان سرافراز ما در طول سال هاى سخت اسارت، ملت ایران را روسفید و سربلند كرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۵
روز 26 مرداد سال 1369، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاههای مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.
ایستادگى و مقاومت آزادگان سرافراز ما در طول سال هاى سخت اسارت، ملت ایران را روسفید و سربلند كرد.
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، روز 26 مرداد سال 1369، میهن اسلامی شاهد حضور آزادگان سرافرازی بود که پس از سال ها اسارت در زندان ها و اسارتگاههای مخوف رژیم بعث عراق، قدم به خاک پاک میهن اسلامی خود گذاشتند.

محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان که خودش از آزادگان هشت سال دفاع مقدس است با انتشار پیام تبریک به مناسبت سالروز ورود آزادگان شریف به مهین اسلامی گفت: ایستادگى و مقاومت آزادگان سرافراز ما در طول سال هاى سخت اسارت، ملت ایران را روسفید و سربلند كرد.

حسنی سعدی با تبریک بازگشت پیروزمندانه آزادگان به میهن اسلامى گفت : فراموش نکنیم با اخلاص ‏ترین و ارزشمندترین فرزندان یك ملت، كسانى هستند که با فداكارى براى ملت خود افتخار و سربلندى به ارمغان آوردند.

وی افزود :آزادگان، با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستادند و روابط اجتماعی جامعه کوچک اردوگاهی خود را بر پایه اخلاق حسنه بنا نهادند و از شکنجه های مزدوران رژیم بعث ، هراسی به خود راه ندادند. آزادگان، صبورتر از سنگ صبور و راضی ترین کسان به قضای الهی بودند. اینان سینه هایی فراخ تر از اقیانوس داشتند که از همه جا و همه کس بریده و به خدا پیوسته بودند، آزاده نامیده شدند چون از قید نفس و نفسیات رهایی یافته بودند.

محمدرضا حسنی سعدی گفت:امروز یادآور بازگشت غرور آفرین مردان آزاده ای است که پس از تحمل سال ها شکنجه و دوری از عزیزان خویش، به وطن بازگشتند و به انتظار میلیون ها ایرانی پایان دادند. در این روز، شکیبایی مادران، پدران، همسران و فرزندان این آزاد مردان به بار نشست و سال های نگرانی و شوق دیدار به پایان رسید  و وعده الهی تحقق یافت: «و بشر الصابرین».
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران اضافه کرد: استان کرمان بیش از 1200آزاده دارد،آزادگانی همچون شهید محمد شهسواری که در چنگ نیروهای بعثی جلوی خبرنگارها شروع به شعار دادن کرد "مرگ بر صدام ضد اسلام" .که به گفته خود :لحظه‌ای که این شعار را دادم، دیگه عکس العمل‌های متفاوتی را شاهد بودم، یکی می‌زد توی سرم، یکی می‌خواست تیربارانم کند. البته موقعی شعار می‌دادم کسانی که کنارم بودند می گفتند نگو نگو مگه از جون خودت سیر شدی؟ در صورتی که اون لحظه من اصلاً فکر می‌کردم در کرمان و در راهپیمائی دارم شعار می‌دهم. اصلاً فکر نمی‌کردم در دل دشمن دارم این شعار را می‌دهم.
 وی در ادامه افزود :مقام معظم رهبری در سال 84 در سفر به استان کرمان در شهر جیرفت در مورد این شهید این گونه فرمودند:“یکى مثل شهید محمد شهسوارى ـ آزاده‏ى سرافراز جیرفتى ـ به یک چهره ‏ى ماندگار در کشور تبدیل میشود؛ نه به خاطر این‏که وابسته به یک قشر برتر است؛ نه! او یک رعیت‏ زاده و یک جوان برخاسته‏ ى از قشرهاى پایین اجتماع است؛ اما آگاهى و شجاعت او، او را در چشم مردم ایران عزیز مى‏کند. آن روزى که ماها پاى تلویزیون نشسته بودیم و دیدیم این جوان در چنگ دژخیمان رژیم بعثى صدام و زیر شلاق و تازیانه‏ى آنها فریاد می‏زند: «مرگ بر صدام، ضد اسلام»، نمیدانستیم ایشان جیرفتى است؛ نه اسمى از او شنیده بودیم و نه خصوصیتى از او میدانستیم؛ اما همه ‏ى وجود ما غرق تعظیم و تجلیل از این جوان آزاده شد. بعد هم بحمداللَّه به میان مردم و کشور ما برگشت؛ امروز هم به عنوان یک شهید نامدار و نام‏ آور در میان ملت ما مشهور است.”
حسنی سعدی در انتها گفت:  26 مرداد ماه سالروز بازگشت سرافرازانه دلاورمردان غیور به میهن عزیز ایران اسلامی را به آزادگان سربلند انقلاب اسلامی تبریک و تهنیت عرض نموده ، توفیق روز افزون آنان و خانواده گرانقدرشان را از درگاه احدیت مسئلت می نماییم.
انتهای پیام./
کد مطلب: 214852