داخلی صفحه کرمان خبر
 
استاندار کرمان:
۲۶ مردادماه سالروز یکی از بهترین روزهای انقلاب اسلامی بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
26 مردادماه سالروز یکی از بهترین روزهای انقلاب اسلامی بود زیرا درایت فرماندهی کل قوا حضرت امام خمینی (ره) و حماسه‌آفرینی رزمندگان موجب شد که دشمن تسلیم شود و آزادگان را آزاد کند.
۲۶  مردادماه سالروز یکی از بهترین روزهای انقلاب اسلامی بود
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، گردهمایی آزادگان سراسر استان کرمان صبح امروز 26مردادماه 96 در بخش ماهان از توابع کرمان برگزار شد.

این مراسم با حضور 1284نفر از آزادگان استان کرمان و علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان و محمد رضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان برگزار شد.

 علیرضا رزم حسینی گفت: فرهنگ شهادت‌طلبی در جمهوری اسلامی باید حفظ و مورد تعمیق قرارگرفته و گسترش یابد.
وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام، عنوان کرد: باید در برابر عظمت روح شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تعظیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: ۲۶  مردادماه سالروز یکی از بهترین روزهای انقلاب اسلامی بود زیرا درایت فرماندهی کل قوا حضرت امام خمینی (ره) و حماسه‌آفرینی رزمندگان موجب شد که دشمن تسلیم شود و آزادگان را آزاد کند.
وی یادآور شد: در روزگاری دشمن به خاک ما حمله کرد و نسلی باسخاوت و بدون هیچ چشم داشتی از این مرزوبوم دفاع کردند و بااراده آهنین و مستحکم خود با پیروی از ولایت‌فقیه از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند که آن نسل برای نسل نو الگو است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان نیز در این آئین با اشاره به اینکه ۱۲۸۴ نفر از آزادگان جنگ تحمیلی در استان کرمان امروز گرد هم آمده‌اند، گفت: در این مراسم ضمن یادآوری خاطرات دوران اسارت و دفاع مقدس از آزادگان تجلیل می‌شود.
محمدرضا حسنی سعدی با اشاره به اینکه اسرای دشمن در جنگ تحمیلی 72 هزار و 113 نفر بودند که در ۷۸ عملیات مختلف به اسارت در آمدند افزود: ۱۵ درصد از اسرای عراقی در زمان حضور حزب بعث عراق حاضر به بازگشت به کشورشان نشدند در حالیکه اسرای ایرانی آرزوی وطن را داشتند.
وی با تأکید بر اینکه آزادگان کشور، وفادار به امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بودند و همگی صبور و دلسوز این نظام هستند، یادآور شد: باورهای دشمن هیچگاه تأثیری بر عقاید آزادگان ایرانی نداشت، به‌گونه‌ای که دشمن در اسارت آزادگان ایرانی بود و ازنظر فکری این افراد هیچگاه اسیر دشمن نشدند.
انتهای پیام./
خبرنگار: مهدی مهاجری فر
عکاس: محمدمهدی ایرانمنش

 
 
 
کد مطلب: 215098