داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد شهیدوامورایثارگران استان مرکزی منصوب شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، صادق دوخائی را به‌عنوان مدیرکل بنیادشهیدوامورایثارگران استان مرکزی منصوب کرد.
 
به گزارش ایثار واحد"استان مرکزی"، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد علی شهیدی روز شنبه 28 مرداد ماه در تکریم و معارفه مدیرکل بنیاد مرکزی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات حجت‌الاسلام حسن هنرمند گفت: عملکرد  ایشان در 7 سال‌ی که عهده‌دار مسئولیت مدیرکل بنیادمرکزی بودند، کاملاً رضایت‌بخش بود، اما با توجه به برنامه ریزی ها و ایجاد تغییر و تحولات در بنیاد تصمیم گرفته شد که آقای هنرمند در تهران مشغول خدمت شوند.
وی ادامه داد: در دو روز گذشته روزهای بزرگی را پشت سر گذاشتیم ،نزدیک به 42 هزار و 879 نفر در دوران دفاع مقدس در چنگال صدامیان اسیر بودند که حدود 36 هزار نفر از آنها رزمنده و بقیه غیرنظامی بودند و عبارتی 80 درصد این افراد رزمنده و بقیه افراد غیرنظامی هستند که در شهرها و مناطق مرزی به اسارت گرفته شدند. 26 مرداد بازگشت این عزیزان به میهن روزی است که در تاریخ به جهت جانفشانی و مقاومت وبزرگواریشان ثبت شد.
وی با تأکید بر اینکه آزادگان شهدای زنده میهن اسلامی محسوب می‌شوند خاطرنشان کرد: در مورد آزادگان صحبت‌های زیادی گفته می‌شود ولی شکنجه‌ها و رنج‌هایی که توسط رژیم بعث عراق بر این عزیزان روا داشته شده در وصف نمی‌گنجد، و مطالعه خاطرات آزادگان نشان می‌دهد که بعثی‌ها چه اندازه بی‌رحم بوده‌اند.
نماینده ولی فقیه در بنیاد یکی از ویژگی‌های آزادگان را صبر حقیقی آنها دانست و گفت: آزادگان در طول اسارت حماسه‌های زیادی آفریدند، آن‌ها با یادگیری زبان عربی و انگلیسی و حفظ قرآن و عبادت الهی به درجات عالی رسیدند که در این مسیر نقش آزاده بزرگوار حجت الاسلام ابوترابی بسیار پررنگ بود.
وی افزود: عزیزانی که در اسارت بودند جالب این است که اکثرأ علاوه بر اسارت ، جانباز هم هستند یعنی باید بگوییم عزیزان ما تسلیم نشدند بلکه تا آخرین گلوله ای که داشتند جلوی دشمن ایستادند و به اسارت درآمدند بنابراین آزادگان ما افتخاری برای جامعه ایثارگری هستند  وهمانطور که رهبر معظم انقلاب برای آزادگان ایران اسلامی عنوان «الماس‌های سرخ و درخشان» را نام بردندوفرمودند:ایثارگران عامل بقا و آبروی کشور هستند که ان‌شاءالله خداوند روز به روز به عزت آنها بیافزاید و همه آنها را سربازان واقعی امام زمان (عج) محسوب کند.
گفتنی است در پایان از زحمات حجت الاسلام هنرمند با اهداح لوح تقدیر  تشکر و همچنین صادق دوخائی به عنوان مدیرکل بنیاد مرکزی معرفی و اعلام گردید.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 215203
 


 
 
فرهنگ عاشورا، سرمشق معنویت شهدا
 

دکتر بهروز بزرگی، مدیرکل ارتباطات و مراجعات بنیاد...