داخلی صفحه سمنان خبر
 
آزادگان دامغان پرچمداران حسینی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۴
شهرستان دامغان با ۳۳ آزاده در دوران دفاع مقدس برگ زرینی در کتاب ایستادگی دلاور مردان ایران رقم می زند.
آزادگان دامغان پرچمداران حسینی
 
به گزارش ایثار واحد سمنان به نقل از خبرنگار تیتریک دامغان ؛رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دامغان گفت: برپائی جشن ویژه آزادگان و خانواده آنان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی ، همزمان با سالروز جشن ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) در اردوگاه منصوری و مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) از برنامه های سالروز ورود آزادگان کشور عزیزمان ایران در دامغان است.
سید علی میرعلی اکبری با اشاره به ۲۶مرداد سالروز ورود آزادگان کشور عزیزمان ایران تصریح کرد: جمع آوری خاطرات آزادگان در قالب یک کتاب برای اولین بار در استان انجام پذیرفته و در دست چاپ قرار دارد.
وی درباره برنامه های شهرستان همزمان با سالروز آزداسازی آزادگان، گفت: برپائی جشن و تجلیل از آزادگان و خانواده آنان با حضور مسئولان استانی و شهرستانی همزمان همزمان با سالروز جشن ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) روز اول شهریور در اردوگاه منصوری واقع در روستای بخش آباد انجام می پذیرد و مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور در حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) با بیان خاطرات آزادگان از برنامه های سالروز ورود آزادگان کشور عزیزمان ایران است.
میرعلی اکبری با اشاره به اینکه رسیدگی به مسایل زندگی و معیشتی آزداگان در دستورکار قرار دارد و  بنیاد شهید دامغان برای ارائه خدمات به آزادگان اقداماتی چون خدمات تحصیلی آنان در مقاطع دانشگاهی ، هزینه های آموزشی را پرداخت می کند و با پرداخت تامین مسکن نیز تسهیلات بانکی خوبی را پیش بینی نموده است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دامغان میرعلی اکبری با بیان اینکه این روزاز روزهای خاطره انگیز و به یادماندنی ملت ایران اسلامی است که در این ایام مردم با ورود آزادگان سرافراز در جشن و سرور بودند افزود: این روز در تاریخ جمهوری اسلامی ایران از روزهای خاص و به یاد ماندنی می شود.
وی در پایان یادآورد شد: تلاش مجموعه بنیاد شهید این است که مراسمی در خور شان و عظمت برای آزادگان گرامی شهرستان ترتیب داده شود تا قدردانی و دین خود را نسبت به گوشه ای از حماسه و از جان گذشتگی آنان نشان دهیم .
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دامغان گفت: شهرستان دامغان ۳۳ آزاده در دوران هشت سال دفاع مقدس دارد که برگ زرینی را در قاموس ایستادگی دلاورمردان ایران رقم می زند .که لازم به ذکر است اکثر ایشان از جانبازان ۲۵ تا ۷۰ درصد هستند.
کد مطلب: 215596
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور