داخلی صفحه اردبیل خبر
 
امام جمعه بیله سوار:
بهترین دعوت کنندگان به سوی خدا شهداء هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۲
امام جمعه بیله سوار در مراسم آبروی کوچه‌ها افتخار محله‌ها ‏ گفت:‏ هنر شهدا این است که عملآ دعوت به حق و توحید می‌کنند و بهترین دعوت کنندگان به سوی خدا ‏شهداء هستند.‏
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت الاسلام قیاسی امروز در مراسم آبروی کوچه‌ها  افتخار محله‌ها با محوریت شهید علیرضا فرجاد اظهار کرد:هنر شهدا این است که عملآ دعوت به حق و توحید می‌کنند و بهترین دعوت کنندگان به سوی خدا شهداء هستند.
وی با اشاره به جایگاه کرامت شهدای والا مقام اسلام، خاطرنشان کرد: شهدا پیش از مقام شهادت، ابتدا به مقام کرامت نائل می‌شوند؛ زیرا اگر کسی به این مقام نرسد، به شهادت نیز نخواهد رسید.
امام جمعه بیله‌سوار بر الگو گرفتن از زندگی شهدا در شرایط امروز جامعه تاکید کرد و افزود: مطالعه وصیت نامه‌های شهدا سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی است و مطالعه زندگی جانبازان و وصیت نامه شهدا گره‌گشای بسیاری از مشکلات ما خواهد بود.
حجت الاسلام قیاسی گفت: امروزه با تمام فشارهای جنگ نرم که از طرف دشمنان این نظام به راه افتاده، اهمیت برگزاری چنین یادواره‌هایی را دو چندان کرده تا جوانان با نگاه به ایثار شهدا،خود را در برابر چنین نفوذهایی ایمن کنند.
امام جمعه بیله سوار با بیان اینکه نام بردن از شهدا افتخار و عزت به ارمغان خواهد داشت، گفت: هر کس بخواهد از ویژگی‌های سرزمین خود اسم ببرد ابتدا باید شهیدان دیار خود را معرفی کند و با نام شهیدان از افتخارات کوچه و محله خود نام ببرد.
وی ضمن تسلیت شهادت شهید محسن حججی که اخیرا به دست داعشیان به شهادت رسید عنوان کرد: شهید حججی به همه غیرت داد و دشمن را هم بدنام و بی‌آبرو کرد.
شعرگویی، نمایش نماهنگ دفاع مقدس، مداحی و سینه زنی و خاطره‌گویی برادرشهید از دیگر برنامه‌های آئین «آبروی کوچه‌ها و افتخار محله‌ها» در شهرستان بیله‌سوار بود.
انتهای پیام
کد مطلب: 215704