داخلی صفحه اردبیل خبر
 
امام جمعه خلخال:
شهادت شهید حججی روح مقاومت و ایثار را تقویت کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
امام جمعه خلخال گفت: شهادت شهید حججی روح مقاومت و ایثار را تقویت کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین امیر رشبتری خطیب این هفته نماز جمعه خلخال با اشاره به شهادت مظلومانه شهید حججی به دست مزدوران اسرائیل و امریکا و گروه تروریستی داعش اظهار کرد: شهادت شهید حججی روح مقاومت وایثار را در بین جوانان ایران تقویت کرد.
وی با اشاره به نحوه اسارت وشهادت این شهید مدافع حرم گفت: در دین اسلام نحوه برخورد با اسیر بیان شده و گروه تروریستی داعش برخوردی ظالمانه با یک اسیر داشته و قطعا این شهید هدف نهایی خود را انتخاب و همچون مولایش حضرت امام حسین (ع) به شهادت رسیده است.
رشتبری گفت: استکبار و رژیم صهیونیستی و داعش در ماه‌های گذشته شکسته‌های سنگینی را متحمل شدند که برای خودی نشان دادن دست به این اقدام جنایتکارانه زدند تا خودی نشان دهند.
وی شهادت این فرزند دلیر ایران اسلامی را دردفاع از حرم اهل بیت (ع) به مردم شهیدپرور شهرستان خلخال و ملت ایران تسلیت گفت.
 امام جمعه خلخال به هفته جهانی مساجد اشاره و گفت: بعد ازجنایات متعدد رژیم صهیونیستی در حمله به مسجدالاقصی روز جهانی مساجد ثبت شده و پیامبر اکرم (ص) تمامی مشکلات جامعه را در مسجد حل و فصل می‌کرد وهمواره آن را یک پایگاه سیاسی و دینی عنوان می‌نمود.
وی گفت: اگر روحانی مسجد، هیات امنا، مسئول کانون فرهنگی، پایگاه مسجد در در مسوولیت خود داریم باید وظیفه دینی وایمانی خود را نسبت به حفظ این سنگر‌های دینی و معنوی ادا کنیم .
وی ضمن محکوم نمودن کودتای 28 مرداد گفت: دشمنان ایران اسلامی از سال 1333 به مدت 28 سال تمام استعمار خود را بر ایران روا داشتند و در حال حاضر نیز با انواع تحریم اقتصادی، و جنگ روانی به دنبال رسیدن به سرمایه‌های عظیم این ملت و خاک این کشور هستند که مطمئنا مردم این اجازه را به مزدوران و استکبار نخواهند داد.
امام جمعه خلخال برای بار دوم در دو هفته گذشته به موضوع آغاز عملیات اجرایی درمانگاه تخصص سپاه در شهرستان و سرمایه گذاری بیش از 5 میلیارد تومانی این نهاد انقلابی در زمینه خدمت به مردم اشاره وگفت: فرماندار شهرستان و شهردار خلخال نهایت همراهی را با سپاه شهرستان در انجام امورات داشته اند و باید برای تسهیل در خدمت به مردم ادارات دیگر نیز که تاثیر گذار هستند اقدامات لازم را انجام دهند.
وی با اشاره به آغاز هفته دولت و مقارن شدن آن با سالروز شهادت شهید رجایی و باهنر دودولتمرد شهید کشورجمهوری اسلامی ایران گفت: همزمانی آغاز فعالیت دولت با کابینه جدید دردولت دوازدهم با این سالگرد شهدا متقارن شده که بایددولت با جدیت پیگیر امورات ومشکلات مردم باشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، پیش از خطبه‌های نماز جمعه خلخال به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان عزیز به میهن اسلامی  آزاده سرافزار سید احمد حافظی از اسرای کمپ دو موصل عراق به بیان خاطرات و رشادت های اسرا در زمان اسارت پرداخت.
انتهای پیام / 3356/75
کد مطلب: 215719