داخلی صفحه اردبیل خبر
 
در دیدار و تجلیل از آزادگان شهرستان کوثر
ارزش‌گذاری بر آزادگان و ایثارگران از سوی همه مسؤولان واجب شمرده شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۶
امام جمعه کوثر در دیدار با آزادگان منطقه گفت: ارزش‌گذاری بر صبر در زمان دوری از وطن و تحمل شکنجه های رژیم بعث عراق بر مسؤولان در هر رده از اوجب واجبات است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، امروز به مناسبت سالروز بازگشت اولین گروه آزادگان به میهن اسلامی(در سال 1369) ، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسؤولان شهرستان کوثر با حضور در منزل دو تن از آزادگان کوثر  فتح الله مهرجو و عادل علیپور با ایشان دیدار و گفتگو کردند. 
در این دیدار امام جمعه و فرماندار کوثر هر دو در سخنانی جداگانه با تقدیر از زحمات و صبر این بزرگواران در دوران سخت اسارت  ارزش‌گزاری بر آزادگان و ایثارگران و خانواده‌های ایشان را از وظایف اصلی مسؤولان برشمردند.
امام جمعه کوثر با تأکید بر  تحریر و ثبت خاطرات زمان اسارت آزادگان، اظهار کرد: جمع‌آوری خاطرات و بیان ناگفته ها و درد دل‌های آزادگان و انتقال بیشتر حس میهن پرستی باعث تقویت ایمان در جوانان نسل‌های آینده که این ایثارگری ها را لمس نکرده اند، خواهد شد.
فتح اله مهرجو آزاده ای که در 13 سالگی و در عملیات خیبر در 4 کیلومتری بصره با همرزمانش به اسارت ارتش عراق در آمده بود نیز گفت: تقوای مثال زدنی بسیجیان در زمان اسارت در تاریخ جنگ و اسارت ایران برای همیشه ثبت شده است. 
وی با اشاره به تجربه 4 اردوگاه بصره، موصل، رمادی و تکریت در طول اسارت 7 ساله خود، بیان کرد: عراقی‌ها از اسرا به‌عنوان دجال سیاسی، یعنی بدترین اسرا، نام می‌بردند. 
دومین دیدار امام جمعه و مسؤولن شهرستانی که در روستای بنیادآباد کوثر با آقای عادل علیپور بود.
عادل علیپور نیز که در سن 19 سالگی به ایارت عراقی ها درآمد ضمن تشکر از امام جمعه و دیگر مسئولین به بیان چند خاطره پرداخت و گفت: بدترین خاطرات زندگی من مربوط به اردوگاه شماره 12 صلاح الدین (در عراق) بود که در 8 روز اول ما را بدون غذا در آنجا رها کردند.
وی افزود: با توجه به اینکه صلیب سرخ مدتها از وجود ما بی اطلاع بود به همین دلیل بنده را با عنوان شهید در پرونده رزمندگی ام ثبت کرده بودند طوری که امام جمعه وقت گیوی نیز با مراجعه به منزلم در زمان اسارتخبر شهادت بنده را نیز به خانواده ام داده بود. 
هر دو آزاده بزرگوار 7 سال در اسارت رژیم بعث و اردوگاه های عراق بودند که آقای فتح اله مهرجو در سن 13 سالگی در عملیات خیبر و عادل علیپور در سن 19 سالگی به اسارت گرفته شدند.

انتهای پیام/3356
کد مطلب: 215720