داخلی صفحه اردبیل خبر
 
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خلخال:
شهرستان خلخال 55 آزاده سرافراز دارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹
رئیس بنیاد شهید و ا مور ایثارگران خلخال گفت: شهرستان خلخال 55 آزاده سرافراز دارد.
 
عبدالله فرجی در گفتگو باخبرنگار فارس اردبیل در خلخال ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار کرد: شهرستان خلخال در طول هشت سال دفاع مقدس 55 آزاده سرافراز داشته است.
وی افزود: آزادگان خلخال به عشق رهبر و ملت خود سال‌ها دوری از وطن و دوری از خانواده را با صبوری تحمل کرده‌اند که صبوری آزادگان درس بزرگی برای جامعه اسلام امروز است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خلخال خاطر نشان کرد: برادر آزاده هیبت الله صالح‌زاده ازخلخال 100 ماه تمام در اسارت رژیم بعث بود و بالاترین سن اسارت را نیز محمد جواد مرادی دارند که در زمان اسارت 39 سال داشتند.
وی کم سن سال ترین آزاده خلخال در زمان اسارت را آقای غضنفر جمیدپور با 14 سال سن عنوان کرد و ادامه داد: میانگین سن آزادگان در زمان اسارت 22 سال بوده و حدود 30 تن از آزادگان خلخال همین حدود سنی را داشته‌اند.
فرجی تصریح کرد: آزادگان خلخال در اردوگاه‌های اربیل، موصل‌، الرمادی‌، الانبار در اسارت رژیم بعثی بودند.
وی ضمن قدردانی از زحمات آزادگان، ایثارگران وخانواده معظم شهدا گفت: با ایثارگری این عزیزان امروز در کشورمان با امنیت کامل به سر می بریم.
وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس و در زمان اسارات اسرای ایرانی در اردوگاه‌های عراق،  شهید کاووس صدیقی خلفو در زیر شکنجه بعثی‌ها به شهادت رسید، پیکر مطهرش هرگز به ایران بازنگشت و در عراق مدفون شد. 
فرجی با تأکید بر تکریم خانواده معظم آزادگان، جامعه را مدیون ایثارگری این عزیزان دانست.

انتهای پیام/3356/252
کد مطلب: 215721